Hobi önerisi

Merhabalar, ben sürekli evden işe işten eve gitmekten çok sıkıldım.Gerçekten kafayı yiyecek gibi oluyorum bazen.Bir ara aikido düşündüm emin olamadım.Sonra latin dansları düşündüm ona da eşli gitmek gerekiyor.Uzun süreli bir hobim olsun 3-5 ayda bırakmayayım ömür boyu tutkum olsun istiyorum. Bir biriyle alakasız bir kaç kişi bana sürekli sen seslendirme yapmalısın sesini çok değişik kullanabiliyorsun dedi.Sonra bununla ilgili kurs araştırdım ama bu öyle hobi gibi yapılabilecek bir şey değil anladığım kadarıyla .Siz ne önerirsiniz. Lütfen yardım edin . Şimdiden teşekkür ediyorum .

Dansa eşli gitmene gerek yok. Çoğu kişi tek gidiyor ve bi sürü arkadaşın oluyor.

  • isimmisimyok  (07.09.18 22:45:53)
Zumba, balıkçılık, yapboz, hat, enstrüman öğrenip çalmak. teleskop alıp yaz aylarında kampa gidip açık gökyüzünü izleyebilirsiniz. Photoshop CS serisini öğrenip behance gibi platformlara koyduğunuzda tek seferlik iş teklifi bile gelebilir. Dünya mutfaklarına merak sarıp yemek yapabilirsiniz sonuçta aynı zamanda yapmak zorunda olduğunuz bir şey bu.

  • black holes in the sky  (07.09.18 22:57:12)
Kesinlikle dansa git. Dans insalığın çıkışıyla denktir. Yani insanlığın ilk uğraşısı (İngilizce hobby) denilebilir.

  • kullanilamayan ruhumuzlar  (07.09.18 23:03:04)
statik model düşünmez misiniz?

  • unique hint kumasi  (07.09.18 23:45:58)
Statik model nedir hiç duymadım :)

  • lady andromeda  (08.09.18 00:13:43)
masa tenisi. tüm arkadaşlarıma öneriyorum. kulüplerde çok farklı insanlarla tanışıyorsunuz. emekli albaydan, üniversite öğrencisine, öğretmenden hippiye. sürekli kendinizi geliştirebileceğiniz bir alan. pahalı değil. orta sınıf bir raket, ayakkabı ve masa kiralamak dışında hiçbir masrafı yok. ki bunlar bedava sayılır aslında. zamanla bölgesel turnuvalara katılıp çevrenizi ve kendinizi de geliştirirsiniz. masa tenisi vücudu çalıştırırken beyni dinlendiriyor. bu açıdan çok faydasını gördüm.

mekaniğe eliniz yatkınsa bozulmuş analog cihazlar alıp tamir etmeyi deneyebilir koleksiyon yapabilirsiniz. analog radyo, saat, fotoğraf makinesi vs. youtube'da murat şen var mesela. videolarını izlerseniz ne demek istediğimi daha rahat anlarsınız. bu da bedava sayılabilecek bir uğraş.

enstrüman çalmak da sizi rahatlatır. hayatınızı heyecanlı bir hale getirir. ama tabii belli bir süre yani.

ben bu sıralar savaş tarihi üzerine okumalar yapıp not alıyorum. ikinci dünya savaşı hakkındaki kitapları alıp not üzerinden gidip harita üzerinde çalışmak gibi uzun ve yorucu bir planım var. olayların ve hamlelerin farklı olması durumunda ne olabileceği hakkında düşünüyorum. konu ve olay çok. ömrüm boyunca sıkılmazsam devam ederim sanırım.
  • mind mischief  (08.09.18 06:22:36)