Otel Check Out Erteleme

Merhaba.

Bu haftaya kadar hiç ihtiyaç duymadığımdan prosedürü bilmiyorum. Haftasonu şehir dışında bir otelde kalacağım, check out saati de klasik 12 ve öncesi. Öğlen 1'de arkadaşımın nikahı var (elimde bavulla nikah saçma olur), sonrasında akşam dönüşe kadar da 6 saat boşum (valizleri o ara emanete bıraksam bile kalabalık sevmediğimden ve muhtemelen nikah sonrası yatıp akşama kadar dinlenmek isteyeceğimden otelde takılmak istiyorum :().

Gereksiz detay oldu evet.

Check outu erteleme gibi bir insiyatif kullanıyorlar mı oteller? 6 saat geç çıkmaya ikna etme şansım var mıdır? Deneyimleyenler fikir verirse sevinirim, teşekkürler.

Evet vardir, eger sizden sonra odaya hemen yerlesecek kimse yoksa ertelerler. Oncesinde telefon acip anlatin durumu.

  • crown  (06.09.18 21:21:31)
Yer varsa ertelerler veya resepsiyona biraz para birakip bavullari bos bir odaya almasini da isteyebilirsin.

  • eksimeksi  (06.09.18 21:26:20)
ertelemeden kastın ücretsiz erteleme ise yüksek ihtimalle olmaz ekstra bir gün parası alırlar.

  • ocanal  (06.09.18 21:48:45)
oda musaitse 2 saate kadar ucretsiz olarak uzatirlar ama 6 saat cok zor. (surekli gittigin bi otel degilse). otelde musaitlik varsa yarim ucret falan alabilirler. (5 yildizli bi otelse late check-out tairfesi vardir zaten)

  • brkylmz  (06.09.18 22:05:02)
Late check out yapabilirsiniz veya bagaj odasına valizinizi bırakabilirsiniz.

  • Phoebe  (07.09.18 07:44:06)