oyunlar aşırı mı gelişti?

2015'e kadar oyun performansı açısından (genel anlamda) sıkıntı yaşamadığım pc'min özelliklerinin, güncel oyunların sistem gereksinimlerini okuduğumda yetersiz kaldığını farkettim. (son 2-3 senedir pc oyunları konusundaki bilgim herhangi bi dünya dışı canlıdan fazla değil) örneğin battlefield 5 için "minimum" sistem gereksinimleri şurda geçilmiş: www.technopat.net

benim kasa ise genel hatlarıyla şu: eksiup.com
ekran kartı da AMD Radeon HD6950 GDDR5 2GB 256Bit MD DX11

modern dünyada hiç mi şansı yok? en azından orta ayarlarda...

vram sorun vram. hayvan gibi büyük dünya yapmaya başladılar. e bi de kart da eski yani şimdi.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.09.18 19:44:28)
bence tam tersine yavaşladı gelişme.

2014'ten beri kullandığım gtx970 ile hala çoğu oyunda yüksek ayarlarda oynayabiliyorum.

bf v'nin, bf 1 ile aşağı yukarı aynı olur sistem gereksinimleri, 6950 bf1 vs. diye aratarak performansa bakabilirsiniz.
  • mattiadestro  (06.09.18 20:50:06)
Pc'den anlamam ps kullanıcısı olarak sadece ''oyunlar aşırı mı gelişti'' sorusuna cevap için geldim.

Evet gelişti. Sektör artık bir film yapımına harcanan paranın 2 katını harcayıp, kat ve kat fazlasını kazanır hala geldi. Bunun nedeni ise ota boka açık dünya yapmalarından kaynaklanıyor. Adam basıyor açık dünyayı ee şartlara uygun olarak grafik, deniz, her yere kaplamalar, çizim mesafesi falan derken..

Bıktım açık dünya oyunlarından. Artık sırf zaman kaybı olmaya başladı.
  • eazy  (07.09.18 00:35:33)