Internet Explorer giriş sayfası sorunu

Evdeki masasüstü bilgisasyarımızda bir site kendini açılış sayfası olarak ayarlamış ve Internet Explorer ayarlardan değiştirmeme izin vermiyor. Babam da malesef Firefox ya da Chrome'a alışamadığından Internet Explorer'dan vazgecemiyor. IE her açıldığında Google!a benzeyen ama Google olmayan bir site açılıyor ve altta sürekli msn'e benzer mesaj uyarısı gibi uyarılar görünüyor. (Babam önce kendine seksi kızların musallat olduğunu sanmıştı)

Kurtarın bizi bu kızlardan.

başlat > çalıştır > regedit, ordan HKey_Current_User \ Software \ Microsoft \ Internet Explorer \ Main burdaki Start Page değerinin karşısına hangi sayfanın açılmasını istiyorsanız onu yazın.

  • gsgsgsgsgsgsgsgs  (09.03.10 09:23:43)
Düzeldi. Çok teşekkür ederim.

  • yellow brick road  (09.03.10 10:33:09)
hijackthis programını indirin,çalıştırın do a system scan and log file'a seçin arama sonucu çıkan ekranda dediğiniz açılan sitenin adresinin geçtiği satırı bulup işaretleyin,fix checked'a basın.
ayrıca hijackthis.de bu siteye hijackthis raporunuzu yapıştırın,analiz butonuna basın işlem sonucu silinmesi gereken dosyaları gösterecektir.

  • sealth  (09.03.10 10:36:43)