avukatlık bürosu benden 45 tl fazla aldı

bürodan aradı kadının biri önce 1000 tl borcunuz var cart curt dedi, dedim 1000 tl ödeyemem bugun ederseniz 850 lira dedi bende ok dedim 850 yatırdım avukatın hesabına sonra ertesi gün ilamsız odeme emri geldi
805 lira yazıyor . karı bizim 45 tiyi hüpletti iki dakkada. ben bu parayı nasıl alırım. çok ugrastıtr mı?

bide borcum kapandı diye bir kağıt ya da belge vermesi/ benim almam gerekiyor mu?

Ödeme emrinde yazan tutar çok yüksek ihtimal vekalet ücreti ve masraflar dahil edilmeyen takip çıkışı miktarıdır. Kağıdı incelerseniz 805 tlnin altında bu rakama vekalet ücreti masraf faiz vs dahil değildir şeklinde açıklama yazar. Eğer dediğim gibiyse indirim dahi yapmış sayılır size kendisi.

Ha eğer vekalet ücreti dahil edilmiş şekliyle 805 tl yazıyorsa bu sefer de takip başlatıldıktan sonra faiz işlemiştir veya masraf yapmışlardır dosyada. Ama başta 1000 tl dedi diyorsunuz, sanmıyorum iki günde 195 tl faiz işlemiş olsun.

Özetle çok yüksek ihtimal sizden 45 tl fazla almadılar. Konuştuğunuz kişi avukat mıdır değil midir bilmiyorum ancak hiçbir büro kendini 45 tl için riske atmaz.

Dosyanız da bir süre sonra kapatılır büro tarafından. Borcu yoktur yazısı talep etmekle vs uğraşmanıza gerek yok. Edevletten kontrol edersiniz. 2 hafta gibi bir sürede kapatmazlarsa arayıp darlayabilirsiniz kendilerini.
  • okuyamıyom ben ya  (05.09.18 15:28:25)
ödeme emrindeki rakam net rakam değildir. İcra dairesine gidip kapak hesabı isteyin. ya da direk toplam borcunuzu sorun.

  • ground  (05.09.18 15:36:20)
@okuyamıyom ben ya

toplamda 805 tl yazıyor. icra masrafı, vekaletname ücreti vs..

telefonda 1000 tl çok vs dedim o zaman 850 tl yatırın ama bugun diye zorladı yarın yatırırsanız 50 tl faiz işler vs dedi.
  • all girls dream  (05.09.18 15:40:14)