zorunlu bes

zorunlu bes'ten nasıl çıkılır gençler? çıkılabilir mi ya da? çıkmak mı avantaj kalmak mı?

Hangi şirketle çalışıyorsa çağrı merkezini arayıp çıkabilirsin. Avivasa için internet sitesinden de çıkılabiliyor.

Ben çıktım. Güvenmiyorum sisteme
  • mutlusismankedi2015  (03.09.18 19:45:54)
Çıkılabiliyor. İnternetten yapabiliyorsun.

  • pati  (03.09.18 19:48:07)
Daha önce yaptırmadıysan sistemde kalmanı öneririm.

  • fever  (03.09.18 19:55:26)
yaptırmadım, neden kalmalıyım?

  • dog day afternoon  (03.09.18 19:59:07)
Güvenmiyorum diyenler sistemi anlamamış, para devlette değil özel bir şirkette duruyor. Bu yüzden 3 gün sonra buharlaşmıyor.

%25 devlet katkısı epey yüksek.

Yıllık kazançlar fena değil.

Üstelik buradaki kazançlar vergisiz.

Ufak ufak atın unutun.
  • fever  (03.09.18 20:05:37)
şirket otomatik yaptı. 19 gün çalıştım 175 tl yatırmışlar. %25 devlet katkısı görünüşte yüksek de enflasyon karşısında eriyor. reel enflasyonun %17 olduğuna inanmıyorum...

  • dog day afternoon  (03.09.18 20:33:57)
Geçen ay maaştan 60 TL kesmişler, şirketin internet sitesine girdim 63 TL olmuş 25 günde. Emeklilik şirketinin internet sitesi üzerinden kolayca iptal ettim. 2 gün içinde maaş hesabıma geri yatirdilar.
Paranın ve borçlanma maliyetinin bu kadar değerli olduğu bir zamanda kimse benim param üzerinden bedava kazanç sağlamasin diye ayrıldım. Ayrıca 38 yaşındayım, devlet neden benim para harcama veya biriktirme işlerime karissin ki?

  • etna  (03.09.18 21:40:43)
Mesajla iptal ettim ben

  • Delay Fuze  (03.09.18 21:41:25)
Güvenmiyorum diyenler mevzuyu asıl anlayanlar yalnız...

Bankacıyım. Bir düşünün bakalım bireysel emeklilik neden bankacıların direkt satış hedefi.
  • mutlusismankedi2015  (03.09.18 22:57:39)
ben zorunlu yapıldıktan yaklaşık 10 dk sonra çıktım.

kendiniz tasarruf yapabiliyorsanız hiç gerek yok.

bes'ten çıkamayacağım tek durum vardır:
şirketim benim kadar her ay katkı yapıyorsa sistemden çıkmam. var öyle şirketler.
  • ozdek  (03.09.18 23:27:54)