Airbnb, polis denetimi ve vergi sorunu

Dün evini airbnb üzerinden kiralayan arkadaşı polis arkadaşlar ziyaret edip tutanak tutmuşlar. Ortada para alışverişi ya da konuk yok tabi. Bundan bişey çıkarmı? Bu aralar benzeri vaka duyan varmıdır? Ve vergi problemini nasıl aşmak gerekiyor?

bizim mahallede pankart var. evini günlük kiralayan varsa 155'i arayın diye. komşulardan biri aramıştır. fuhuştan ödleri kopuyor iyi içeride birileri yokmuş.

  • ozdek  (03.09.18 12:49:28)
@ozdek hangi mahalle hocam

  • ZetaStar1903  (03.09.18 13:05:14)
vergi problemini aşmak için beyanname vermesi gerekiyor, şu an vdk’da incelenen airbnb evleri var.

  • ozgur bir kusun hatirati  (03.09.18 13:10:51)
şu ara günlük evlerin polisin sıkı denetimine girmesinin sebebi vergi kaçırılması değil, özellikle fetöcülerin günlük evlerde saklanması.

bir de fuhuş ve narkotik vakalarında bu tip evlerde yoğunlaştığını da söylemek gerekir.
  • ada meltemi  (03.09.18 14:26:31)
Kol gibi ceza işine inanma hocam yukarıdaki haberde 101 ev sahibinden 2sine ceza kesilmiş. Senelik bir durum olsaydı cezayı keserlerdi.

  • ZetaStar1903  (03.09.18 16:29:51)
Airbnb için 2 ayrı problem gözüküyor. Vergi problemini bazı ülkelerde yaptığı gibi çözebilir fakat kimlik bildirme durumu için pek seçenek bulunmuyor gibi

  • rin tin tin  (03.09.18 16:59:17)