[]

İha/siha pilotluğu

Pilotluk malum 140 bin euro yaklaşık 1 trilyona imza atmak çok riskli geldi daha yolun başındayken. O sebeple bu meslek için bilgi edinmek istedim.

Bu mesleği edinmek istesem bir makine mühendisi olarak ne yapmam gerekir ?
Asker veya polis olduktan sonra siha pilotları nasıl seçiliyor ?
üreten şirketler iha pilotu arıyor ama elektronik veya bilgisayar mühendisi arıyorlar.

 
Siha ve iha nedir bilmiyorum ama thy belirli dönemlerde yetiştirilmek üzere pilot adayı alımı yapıyor. Bunlara başvurabilirsiniz.


  • filipis  (03.09.18 01:20:35) 
iha : insanız hava aracı
siha : silahlı insansız hava aracı

thy 140bin euro luk sözleşme imzalatıyor pilot adayı oluyorsun sonra ondan dolayı böyle bir alternatif düşündüm.
  • kararsızataletfilozofu  (03.09.18 01:25:42) 
shgm nin eğitimlerini baktım ama drone alıp belgeleri alıp düğünlerde video çekilir fotoğraf çekilir diyerek para kazanmak istemiyorum.
şöyle maaşlı sabit bir iş arayışındayım.

  • kararsızataletfilozofu  (03.09.18 01:27:13) 
Anladığım kadarıyla kendi bünyesinde hallediyorlar.
sanırım kkk da istihbarat sınıfında olmak gerekiyor en basitinden.
şirketlerde sanırım test pilotu olarak alıyorlar.
  • kararsızataletfilozofu  (03.09.18 01:47:10) 
  • qobel  (03.09.18 08:40:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.