Kronik yorgun muyum?

Kac saat uyudugum fark etmeksizin ogleden itibaren baslayarak aksama dogru giderek siddeti artan bir yorgunluktan muzdaribim. Seker, tansiyon problemi yok, tiroit normal, beyin tomografisi cektirdim o da normal, aclik veya gece uykusuzlugu yok, 7 saat uyuyorum ortalama.

Uyku basmasi ile beraber dikkatim dagiliyor ve islerde savsakliyorum. Oglen siesta yapabilirsem 1,2 saat iyi hissediyorum, sonra tekrar yorgunluk oluyor. Aksam 9'dan sonra beynim dumanlaniyor resmen. Hic calisamiyorum

Var mi problemin derdi veya ayni dertten muzdarip?

Daha da kötüydüm.

1) Toplama aynı süre uyusam da erken yatınca aldığım uykunun kalitesi çok farkediyor
2) Günde 1-2 bardak kahve içiyorum. Granül olmaması ve 2 bardağı aşmaması önemli.
3) Bir çok bitkisel hap denedim, sabahları 1 korean gingseng çok iyi geliyor.
  • karabasun  (02.09.18 18:10:55)
Mersi. Kahve carpinti yapiyor ancak deneyebilirim. Ginsengin uyku problemine neden olabildigini duydum.

Arastirinca uyku apnesine denk geldim. Uyku apnesi olabilir miyim (cunku horluyorum) veya deviasyon (doktor deviasyon var dedi) yuzunden bu kadar sersem olabilir miyim diye de dusunuyorum.
  • s0phiesw0rld  (02.09.18 18:32:55)
Demir de normal. Tek aklima gelen deviasyon/apne ancak onlar da bu kadar etkiler mi bilmiyorum. Netice de burnum tamamen tikali degil veya asiri horlamiyorum

  • s0phiesw0rld  (02.09.18 18:47:20)
Doktora danışmanız yerinde olur.

Spor bu durumlarda genelde iyi gelir.

Bir de modafinil içeren ilaçlar dinç tutup, düzene sokabilir. Doktora danışmadan kullanmayınız.
  • fever  (02.09.18 19:47:16)
•Kahve 1001 farklı şekilde hazırlanabilir. Arasından size uygunu yoksa, yeşil çay öneririm. Onun da uyku açma işlevi var. Yalnız sallama değil, french presste yapınız (çok kolay).

•Günlük en az 1 buçuk lt SU. Her rahatsızlık gibi buna da ilaç olur.

•Gingseng sabah alındığında akşama kadar etkisini çoktan kaybetmiş olur zaten.

•Düzenli yürüyüşlerden ibaret bile olsa düzenli spor şart.

•Gün içinde mümkün olduğunca (takıntı yapmadan) hareketli olmak, sürekli oturmamak. Fırsat bulunca küçük adımlar atıp nefes egzersizleri yapmak sizi canlandıracaktır.
  • karabasun  (03.09.18 05:44:30 ~ 05:48:59)
teşekkürler hayat biçimimi saydıklarınıza göre revize edeceğim. ginsengi solgar mı alıyorsunuz? fiyatı 90 tl olmuş eczanede, pahalı yav. değer mi bu paraya?

  • s0phiesw0rld  (03.09.18 14:57:15)
yıllarca en iyisi diye solgar aldım, fiyatı ciddi artınca aksu vitale geçtim. aynı faydayı daha ucuza sağladı ve sağlıyor.

urun.n11.com
  • karabasun  (03.09.18 18:18:03)
ben de öyleydim. düşük karb beslenmeye başladım. kan testlerimi yaptırdım b12, d vit takviyesi verdi doktor. iyiydim bayağı. şu bir kaç gün beslenmemi mahvettim yine uykular, dikkat dağınıkları peşimi bırakmıyor. yeniden beslenmeyi gözden geçiricem

  • ruh i tibbiye  (03.09.18 18:21:24)