sıkıntılı soru

sizi uzun bir ilişkiyi sürdürmeye, devam ettirmeye yoneltecek sebepler nelerdir?

ilişkinin kötü gittigi, " hayat şartlarının" ilişkiniz icin uygun olmadığı koşullar dahilinde soruyorum, ayrılmanın daha mantıklı göründüğü durumlar için.

ve karşınızda hiçbir şeye enerjisi olmayan, hayattan beklentisi kalmamış, hayatındaki her duruma çok pasif yaklaşan, her durumu kabullenmeye meyilli bir birey var diyelim.

"ayrılmanın daha mantıklı göründüğü durumlar için."
Ayrilmak daha mantikliysa bitmeli. Mantık sizi hayata bağlar

  • Amaranta ursula  (01.09.18 21:50:55)
ayrılmanın mantıklı göründüğü anda ilişki bitiyor bende. anlattığın şartlar ise hakikaten mantıklı bence.

sanırım bu yüzden hiç uzun süren düzgün bir ilişkim yok. hea pişman mıyım? ofkors no
  • bokmuhendisi  (01.09.18 21:51:50)
"Acaba" diye düşünme aşamasına geçildiğinde benim için bitiyor kafada. Sonra tamamen de bitiyor zaten. Bunu söyleyebilirim.

  • monogram  (01.09.18 21:53:36)
seviyorduk birbirimizi, sevmenin yetmediğini biliyorum ama gerizekalı olduğum için devam ettirdim. ilk defa mantığımı değil duygularımı dinledim. kafamı şeyedeyim, çok büyük hataydı. ha o niye benden de fazla ısrarla devam ettirdi hala anlamıyorum.
cevap: iradesiz olmak, mantığı devre dışı bırakıp duygulara göre karar vermek

  • pati  (01.09.18 21:55:48)
ben de hep iç sesimi dinleyerek hareket ederim, yapmamalı mi :(

  • yuvarlanantencereninkapagi  (01.09.18 21:57:04)
yapma. sakın yapma.

  • pati  (01.09.18 21:58:57)
geçerli bi sebep yok. mutsuzluk veriyorsa herkes yoluna bakmalı.

  • datnet  (01.09.18 22:01:39)
ayrılmak daha mantıklı olduğu halde devam ettirmeye yöneltecek sebepler arıyorsam mazohistimdir, bence.

  • idonthaveatvset  (01.09.18 22:12:36)
Hay Mantık tepenizden baksın arkadaşlar :)

Bence bi şans daha verin.
Sevgi bitmeden her zaman umut vardır.
Sevgi bittiği anda her şey biter.
  • whatyougetiswhatyoudid  (01.09.18 22:34:24)
Gerçek manada “anlamını” koruyan ve ilişkiyi sonsuzlaştırma gücüne sahip tek şey gerçek sevgidir.

Diğer türlü her ihtimal ayrı bir enerji ve bedel ister gibi geliyor. Ve gerekli itici gücü muhtemelen dış kaynaklı olur muhtemelen. Orda da asıl soru sürdürülebilirlik?
  • levent bilgen  (01.09.18 22:38:07)
mantıkla hareket etmedim şimdiye dek, bana göre değil ama artık mantığımı devreye sokmaliyim belki de.

@whatyougetiswhatyoudid bunu da defalarca yaptım, hep aynı noktaya ulaşıyoruz.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (01.09.18 22:46:52)
herkes mutsuzluk veriyorsa ayrıl demiş de ben sana net bişi diyim, mutlu değilsen ayrıl. uzatmaya gerek yok toparlanmıyor o ilişki.

  • lata  (01.09.18 22:49:01)
Bazı insanların kötüsü bile iyidir.

  • Delay Fuze  (01.09.18 23:01:34)
Abuk bir soru, iliski kotu, karsimdaki tip sorunlu, hayat sartlari kotu vs iyi gitmesi icin bir sebep yokken bu neyin zoru yav? Erkek mi yok dunyada?

  • bruceandwayne  (01.09.18 23:40:24)
Karşımda tam olarak anlattığın gibi, hatta daha da beteri bir insan vardı. En sonunda hiçbir şey beni böyle bir insan uğruna ilişki sürdürmeye zorlayamadı ve bitti. Yemin ederim üzerimden yük kalktı, kendime geldim.

  • ms brownstone  (02.09.18 00:51:46)
Yakin zamanda benzer bir sey yasayip, mantigini dinleyip ayrilmis biri olarak @whatyougetiswhatyoudid +1 diyorum. Sevgi bitmeden iliskiyi bitirirsen yasayacagin pismanlik muazzam olacak. Surec boyle giderse zaten sevgin de bitecek. Sevgin bitene kadar bekle derim.

  • cansins beybi kolonya  (02.09.18 01:12:25)
Sevgi, saygı, beraber geçirilen kaliteli zamanların varlığı, iletişimin verimli olması, ortak bir gelecek görebiliyor olmam, yoksa gereksiz bir duygusal yük, uzatmak anlamsız.

  • elikası  (03.09.18 10:09:19)