1020 tl civarı en iyi akıllı telefon hangisidir, neden?

selam teknoloji canavarları,

yakın bir arkadaşım için en fazla 1.200 tl'ye akıllı telefon bakıyoruz...

doğal olarak teknoloji özürlüyüz;))

istenen öncelikler;
- kamerası iyi olsun,
- ekran küçük olmasın (5.7 iyidir)
- kapasite en az 32 gb
- çekirdek ve ram vs diyeceğim de çok anlamıyorum..

başka nesine iyi olmalı demeliyiz onu bile bilmiyoruz ;/
o konuda da yardımınızı esirgemezseniz pek seviniriz...

oyun için değil, günlük sosyal ağ kullanımı ve fotoğraf & video çekmek için kullanılacak...

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler :)

1200 liralık telefonun kamerasından fazla birşey beklemeyin. gündüz çekimleri iyi olur ama gece batırır. optik görüntü sabitleyici olmadığı için sallantılı çekimlerde görüntü kayar vs.

  • sutlu nescafe  (01.09.18 21:42:03 ~ 21:42:10)
Motorola moto z 1299tl. Lenovo garantili. 2000tlye kadar her telefonu tokatlar 2017nin amiral gemisi.
www.vatanbilgisayar.com
Daha iyisi yok bu fiyata. Diyafram f1.8, ois(optik imaj sabitleyici), lazer otofocus var. 4k video çekiyor, ekran 5,5 amoled 1440x2560.
Telefonun arkasına takilabilen motomodlar var, telefon dünyanın en incesi, o sebeple bataryasi 2600mah görece düşük. Arkasına batarya motomodunu alırsanız 2200mah ile 4800 mah bataryali, snap820 adreno 530lu çok iyi bir telefon almış olursunuz. Babama aldım vatan bilgisayar batarya motomodu hediye etti, galaxy s8 ile yakın fotolar çekiyor. Android 8 güncellemesi de geldi.
Dxomark puani 84, iphone 7 dxomark puani 85, galaxy s7-s8 puani 89.
www.dxomark.com
  • karacigerim vur kadehlere  (01.09.18 22:01:06 ~ 22:05:23)
Xiaomi Redmi 5 Plus bir ara o fiyatlara idi, dolar çılgınlığından sonra arttı ama delicesine aratılırsa söylediğinize yakın fiyatta çıkabilir. Hoştur, saydıklarınızı (kamera göreceli olarak) gayet iyi yerine getirir, en azı 32 gb depolamadır sd kart alır çekirdeği ram'i fiyatına göre çılgındır. Kamerası da dandik değil aslında 120 frame çekip yavaş oynatma falan oyuncakları var.

~Arkadaşın yazdığı motorola cidden iyi telefondu o fiyatlara düştüğünden haberim yok, tek eksisi tamamen terkedilmiş bir telefon olduğu için güncelleme falan beklemeyin kutudan çıktığı gibi kullanırsınız %80. Yeni telefonlarda yeni android sürümleri gelmesi daha olası.
  • hedep  (01.09.18 22:07:18 ~ 22:11:20)
general mobile - 8 mi ne vardı. bugun a101'de gördüm. 800TL'ydi sanırım. özellikleri kağıt üzerinde güzel duruyor:)

  • the kene  (01.09.18 22:09:05)
@hedep android 8 geldi alete. :)

  • karacigerim vur kadehlere  (01.09.18 23:29:59)