kendir tohumu nasıl legal?

Merhabalar,

Annemler kendir tohumu almış bi torba şimdi kavurup bi çeşit atıştırmalık felan yapıcaklar ama bildiğiniz kenevir tohumu biraz araştırdım da. Ve de çok yaygın tüketilen bir besinmiş. Şimdi mantıken bunun üretilip satılması için kenevir bitkilerinin de üretilmesi gerekiyor bolca. Kim üretiyo bunları, nasıl kimse de çıkıp kardeş bu kenevir tohumu noluyoruz demiyor? şok içindeyim. bahceme atsam orman olucak kadar tohum var su an evde ve kimse kenevir olduğunun farkında değil. kendir tohumu dedi annem ne olduğunu sorunca. soramıyorum da bu nasıl legal diye zira sen nerden biliyosun bunları diyecekler :d n

ben belli ısı ve nemde üretilince dişi oluyor diye bir şey duymuştum, ayrı bir türü mü var bunun? şimdi bunları eksek çıkan bitki kafa yapmayacak mı yani?

  • stanhiver  (01.09.18 20:44:03)
Konunun uzmanı değilim ama kuşçu tohumu adı altında kenevir tohumu da satılıyor. Bu tohumlar erkek cins ve yapı itibarıyle içinde çok düşük bir miktar THC barındırıyor. Ekim yaparsanız bitkiyi elde edersiniz fakat içecek birşey olmaz.

  • Depik  (01.09.18 21:16:43)
öyle bakarsan haşhaş da üretilmekte ama uyuşturucu amaçlı kullanılmıyor bu bitkiler. yönetmelikleri var:

Kenevir Yetiştiriciliği ve Kontrolü Hakkında Yönetmelik

Haşhaşın Ekimi, Kontrolu, Toplanması, Değerlendirilmesi, İmhası, Satınalınması, Satılması, İhracı ve İthali Hakkında Yönetmelik
  • late viper  (01.09.18 21:39:22 ~ 21:41:10)