YKS Tercihleri Hakkında

Sayın arkadaşlar yks sınavında 202 puan almış ve 1.534.000 sıralamam var eğer ki meslek branşı tercih edersem 221 puan 548.000 e düşüyorum . ösym tercihlerimi kullandığımda en son tercihim 1.300.000 deydi.Şuanda herhangi bir yere yerleşemedim.Üniversite,istikametleri hakkında ve ek kontenjan hakkında size bir kaç soru sormak istiyorum.

1-) Ek kontenjanlar tahmininzce ne zaman açılacak?
2-) Ek kontenjan tercihi yapılırken kendi puanınınzdan 1 puan bile yukarısı yazılamadığı kendi puanına denk ve düşük puanlar yazılacağı söyleniyor,kendi puanından yukarı yazılabiliyorsa bunun töleransı nedir, yukarı yazmanın ne kadar bir şansı olabilir ?
3-) İstanbul esenyurt üniversitesi nasil bir üniversite , yerleşkesi insanları nasil (ankara çinçin gibi mi ? )
4-) Ankarada oturan birisi için bir sene kaybetmemek ve ekonomi şartlarını göz önünde bulundurarak şanlıurfa,gaziantep,gümüşhane,(bu biraz mantıksız ama Hakkariye) gidilir mi ?

şimdilik bunlar sağolun.

1- ösym açıklama yapacak
2,3,4 : bilmiyorum

  • rakicandir  (01.09.18 19:22:05)
1- ÖSYM’yi takip et
2- kendi puanından yüksek KAPATMIŞ yerleri seçemezsin yani 20 kişi kontenjanın 20 si de kazanmış ama 1 i kayıt olmadıysa en düşük puanla eş yada yüksek olman lazım. Yaptığın tercih ölü olur.
Ama bölüm 20 kişi alıyordur 12 kişi başvurmuştur yani TABAN PUANI OLUŞMAMIŞTIR. O zaman tercih edebilirsin.
Büyük yazdıklarıma dikkat ye anahtar kelimeler bunlar
  • infernalcadre  (01.09.18 23:22:47)