[]

gözlük/devletin karşılaması

iyi akşamlar.

benim bildiğim kadarıyla doktor reçete ediyor ve gidip gözlükçüden belirli standartta olanların arasından çerçeve seçiyoruz ve bunu devlet karşılıyor.

peki ben seçenekler harici bir gözlük/çerçeve seçersem tamamını mı ben karşılıyorum yoksa devletin yine bir katkısı oluyor mu?

 
gözlükçüler bi ayar çekip farka yediriyorlar diye biliyorum.


  • kelepir  (31.08.18 20:55:51) 
Devlet toplamda 50-100₺ gibi bir kısmını karşılıyor. Bu meblağlarda alırsan hiç ödeme yapmıyorsun. Daha kaliteli cam çerçeve istersen onun fiyatından o 50-100₺’yı düşüyor, üstüne de pazarlık falan yapıyorsun işte satın aldığın yerin keyfine bağlı olarak.


  • nrmnm  (31.08.18 21:08:56) 
Soruya kaynak için kusura bakmayın;

Gözlük reçetesisin belli bir son günü var mi, reçete edildikten sonraki üç gün içinde alınmalı gibi?
  • biseysorcaktim  (31.08.18 21:29:59) 
@bişeysorcaktım 10 gün diye biliyorum. Bir kaç yıl önce gözlükçüyü arayıp sormuştum 10 gün demişlerdi.


  • bayc  (01.09.18 02:07:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.