beytepe kampüsü - ev

hacettepe-beytepe kampüsünde okuyacak biri hangi civarlardan ev bakmalı? şehre uzakmış sanırım. okula yakın olması önemli. yol gerçekten insanı yoran bir şey. beytepe'de okuyan öğrenciler genelde nerelerde kalıyor? 100. yıl işçi blokları yakın mı?

beytepe kampuse bence heryerden ulasim zor. yukari cikmak icin ring otobusune binmek lazim her turlu. Semt servisleri filan var ama oda sabah aksam calisiyor sanirim.

Bence Koru ve ya cayyolu metro duragi ceversine bakabilirsiniz. Beysukent en yakin yer ama toplu tasima ile kampus girisine ulasim var mi bilmiyorum.
  • 1917  (31.08.18 09:50:52)
metroyla kaç dakikada gidilir? baya uzakmış.

  • nick bulamadim  (31.08.18 09:53:20)
Öğrenciler genelde kurtuluş cebeci tercih ediyor. 100. Yıl pahalı kalabilir o bölgeye göre.

  • kablelvuku  (31.08.18 10:00:38)
metro'dan inip yine ring otobusune binmen lazim. Yani semt servisi ile gitmiyorsan kampus icine ulasim otobusle/otostopla. Korudan 2 durak cayyolundan 3 durak. Ringlerin suresini ve ne kadarda yukari ciktigini bilmiyorum ama metroya ulastiktan sonra 30 dk diyebilirsin (ringi cok beklemedigini varsayiyorum)

  • 1917  (31.08.18 10:03:07)
eryaman candır, hem ucuz hem de sakindir, beytepeye servisleri de var.

  • blue rebel motorcycle club  (31.08.18 13:25:57)
Nerede eve çıkarsan çık, kampüs dağın başında olduğu için, ulaşım hep sorun olacak. Hele kışın soğuk, kar, ayaz, uzun otobüs kuyrukları:) bizim zamanımızda otobüsler ikarustu :) herşeye rağmen güzel yıllardı.
Tavsiyem maddi durum iyiyse, kampüs içerisinde özel öğrenci evlerinde kalman. O kadar bütçe ayıramam diyorsan yine kampüs içindeki üniversite yurtlarını dene. yıllar önce torpilin varsa şakkadanak girebiliyordun. muhtemelen yine aynıdır.
Evde kalanlar 9daki ders için 7de kalkar kampüs içerisinde kalanlar 8:30da.
  • sylow  (31.08.18 14:03:50)
@retorique koru'dan beytepe'ye mi 10 dakika? kızılay'dan da 20 dakika mı oluyor? e o zaman uzak değilmiş. neden uzak diyorlar?

@sylow tam bilgi bulamadım o evlerle ilgili. harika olur öyleyse. fiyatları ne kadar? bir de 2 kişi 1 odada mı kalınıyor? tek kişilik odalar var mı?
  • nick bulamadim  (01.09.18 11:00:44)
tek vasıta olmayınca ne kadar uzuyor? koru metrodan tek vesaitle gitmiş olmuyor muyum? yani koru'dan ev tutsam 10 dk.da okulda olurum değil mi? güzelmiş baya.

  • nick bulamadim  (01.09.18 11:33:58)
bütçe belirtmen lazım aslında. kira için 1500 tl ödeyebilirsen koru civarı iyidir, metroya binersin 15 dk.ya okulda olursun, şansın yaver giderse 10 dkya da olursun. üstelik metro sana yakın olduğu için başka yerlere de kolayca gidebilirsin.

  • giovanne  (01.09.18 11:37:44)
bütçe eve göre de değişir aslında. tabii ne kadar uygun olursa iyi ama uzaklığına göre artabilir. bir de ev arkadaşı ile kalacağım için daha rahat olur. yani tek başıma 1500 tl ödeyemem ama 3+1'ler falan var sahibinden baktığım kadarıyla. o durumda 500 tl ödeyebilirim mesela. kişi başı 600 tl gibi uygun benim için. 2+1 olursa 1500 tl'lik ev uygun olur. ya da 700'e 1+1 bulursam uzun vadede öyle kalabilirim.

  • nick bulamadim  (01.09.18 12:00:34)
çok teşekkürler :)

  • nick bulamadim  (01.09.18 15:45:56)