Onemli bir is ile ilgileniyorken aclik bastirirsa

Dur su isi bir halledeyim bitsin de ondan sonra yemek isine bakarim mi dersiniz yoksa once su karnimi bir doyurayim da rahat kafayla devam edeyim boyle olmaz diyip cat diye yarida keser misiniz?
Ara verdiginizde isi yetistirememe gibi bir durum yok diyelim. Sahsi isiniz olabilir, mesleki isiniz olabilir, oturmus bir sey uzerinde calisiyorsunuz kafa da patlatiyorsunuz.

Açsam odaklanamıyorum. Önce yemek. Sonra cayimi alıp işime geçiyorum.

  • Amaranta ursula  (30.08.18 21:57:56)
mevzu içerisinde procrastination yoksa acıktığın zaman yemek gayet normal.

  • silver apple  (30.08.18 22:07:57)
işe odaklandığımda aç olduğum aklıma gelmiyor. yemek yemeyi seven biriyim, o yüzden bu fırsatı dinlenme ve rahatlama için kullanmayı tercih ederim. bu nedenle eğer mümkünse önce işi bitirmeye veya kolaylamaya çalışıyorum. yani çalışırken beynim sürekli "yemek ye amk çocuğu geberdik" sinyali göndermiyorsa, beynim durma noktasına gelmemişse yemek için ara vermem. iş bittikten veya bitme noktasına geldikten sonra yemek daha güzel. kafam rahat, geniş geniş yerim mis.

  • der meister  (30.08.18 22:12:22)
Aç ayı oynamaz. Zaten odağım da işten yemeğe kaymışsa o devam ettiğim işten hayır gelmez.

  • pati  (30.08.18 22:12:31)
Odaklanırsam açlığı hissetmiyorum +1

Açlık hissetsem bile işi bitirmeye öncelik veririm. Ama çok uzayacak bir işse ve her halükarda bölünecekse yemeği aradan çıkarıp devam ederim.
  • olabilir ya da olmayabilir  (30.08.18 22:19:42)
gerçekten önemli bir işse 4-5 saat aç kaldığım olmuştur. ama ekibi çalıştırıyorsam yemek saati 12 ise en geç 12:30 civarı bir yemek ısmarlar 10 dk'da ofiste onları yer ve sigara molası bile vermeden devam ederiz. çünkü sorumluluk bunu gerektirir.
not: madalya vermiyorlar ama ben böyle çalışırım.

  • ozdek  (30.08.18 22:30:58)
"Dur su isi bitirip yiyeyim" derim. Cok acken bile kalkip yemek yerken aklim orada kaliyor, yemegin tadini anlamiyorum. Genelde ise findik fistikla calisirken acligi gecistirip is bitince yemegi tercih ederim. Keza yogunluktan ogleden sonra 4 gibi kahvalti yaptigim ve tuvalete gittigim cok olmustur.

  • aychovsky  (30.08.18 22:40:36 ~ 23:30:21)
yemek saatim belli ve şaşmıyor, o yüzden midem trompet çalsa bile yemiyorum; hele ki bir işe odaklandıysam hiç.

gelgelelim yemek saatim belli olduğu için acıkma dönemlerim de belli oluyor; o zamanlara önemli iş bırakmıyorum. yemek yemekten önceki, dahili ve sonraki belirli bir dönem kutsal bir dönem ve şovu başka bir şey çalamaz.
  • Bruce  (30.08.18 22:48:40)
açlığa ve uykusuzluğa asla tahammül edemem. işim acil olsun olmasın, açsam gider yerim.

  • nice tnetennba  (30.08.18 23:12:09)
is bitmeden birakmam. aclik benim icin cok onemli degil. aciktiktan sonra 3-4 saat sonra da yiyebilirim. iki uc saat ac kalsam olmem ya. elimde olmayan sebeplerden oturu iki gun araliksiz oruc tutmuslugum bile var

  • crucio  (30.08.18 23:18:00)