hukuk sorusu

başlık için kusura bakmayın, konuyu kısaca anlatayım.
A ve B kişileri kardeş, bunlara %50 olacak şekilde bir tatil bölgesinde bir ev miras kalmış.
A kişisi evi 360 bin’e bir Alman’a satmış, Alman parayı yatırdıktan sonra A kişisi 180 bini B’ye göndermiş. B parayı almış ama sonra satışa razı olmayınca noterde (ya da tapuda) satış gerçekleşmemiş. (Hatta B kişisi gitmiş bu eve yerleşmiş.)
Alman kadına parayı geri vememişler, A B’yi suçlamış; B A’yı suçlamış ancak parayı da geri göndermemiş.

Alman kadının parayı geri alma şansı hiç yok mu? ( bu arada A ile B kavgalı, normalde görüşmüyorlar)

parayı neden geri vermiyor ? inkar mı ediyor almadığına dair ?

  • paudi  (30.08.18 20:56:29)
ne saçma bir durum. B tam bir şerefsiz. satmıyorsan parayı iade et. dolandırıcılıktan farkı ne. hukuken böyle olması lazım normal şartlarda. hukuken alamıyorsa başka türlü ben olsam belli bir hizmet bedeli karşılığı o parayı söke söke B den alacak olanlarla iletişime geçerdim.

  • kelepir  (30.08.18 20:57:14)
@paudi
kavgalı olduğu için “yatırmasaymış kendi ödesin” diyor.

  • cedex  (30.08.18 21:15:05)
haksız zenginleşme var
mahkemeye versin
b kişisi 180 bini neye karşılık almış
diyelim mahkemede borcu vardı dedi
o zaman a kişisi 180 bini nasıl kazandı ?

her türlü mahkemede sonuçlanır. a kişisinin alman kadın lehine yapacağı tanıklık ile b kişisinden kan alırlar kan
  • bana her yer cehennem  (30.08.18 21:45:20)
Senetle ispat edemiyorlar sanırım. A, B'ye parayı nasıl göndermiş bankadan gönderdiyse açıklama kısmına ne yazmış?

  • manuelka  (30.08.18 23:10:08)