[]

Hangi süt daha az zararlı?

Köylüden aldığım doğal inek sütü mü yoksa markette satılan pastörize uzun ömürlü keçi sütü mü daha az zararlı?

Keçi sütünün marketlerin günlük süt reyonunda satılanı yok galiba değil mi? Migros’ta yoktu, olduğu bi yer var mı? Küçük bir büyükşehirde yaşıyorum.

Ya da sütlü kahve bağımlısına daha sağlıklı nasıl bi çözüm önerirsiniz? Hayvansal gıdayı azaltmaya çalışıyorum ama süt ürünlerine zaafım var.

 
Carrefourda keçi sütü var. Minilerde olmayabilir.


  • Karmaşıklık  (30.08.18 20:25:32) 
Badem sütü al. Ya da kendin yap çok kolay


  • kafanguzelolmus  (30.08.18 21:08:00) 
Badem sütü yapma fikri aklıma yattı. Sadece suda bekletiyoruz ve suyla mikserden geçiriyoruz, bu kadar mı? Denenmiş tariflerinizi alırım..


  • mezzosprite  (30.08.18 21:19:01) 
köylüden aldığın inek diyolla ama ne kadağ doğru bilemiyos. gıdayla ilgili söylentiler hep tartışılmalı. tad olarak hepsi aynı geliyor bana.


  • for day to break  (30.08.18 21:43:15 ~ 21:44:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.