bir turist için japonya mı çin mi daha ilginç

turist olduğunuzu düşünün, 2 haftalık seyahat ve 6 haftalık seyahat için?

Çin daha tuhaf geliyor kültür olarak. Ama japonya daha çekici

  • gazozailacatmauzmani  (30.08.18 17:10:28)
Japonya. Savas tarihi var kafadan. Kulturu de daha ilgi cekici.

  • stavro  (30.08.18 17:11:47)
Seyahatten beklenti ve maddi duruma bağlı değişse de Çin çok çok daha gidilesi. Her ikisine de kesin gidilecekse elbette önce Japonya'ya gidilmeli zira Çin'e gittikten sonra Japonya'ya gitmek size Çin'in küçük bir parçasına gitmiş gibi hissettirecek. Bu cevabım tamamen duygusallıktan uzak çünkü Japon halkını ve kültürünü elbette ben de daha çok severim.

  • goodz  (30.08.18 17:21:20)
japonyaya gittim. çok pişmanım. keşke gitmesydim
oyumu çin olarak kullanıyorum

  • bana her yer cehennem  (30.08.18 17:44:40)
Japonya'ya gitmedim ama Çin'e gittim. İkisine de gitmemiş olsam ve şu anda bir seçme şansım olsa yine Çin'e giderdim. Terracotta askerleri ve Çin Seddi için bile her türlü Çin'e gidilir.

  • Thredith  (30.08.18 18:23:16)
ikisini de pek sevmem ama gidecek olsam çin'e giderdim, daha çok ilgimi çekiyor. kafayı çalışmakla bozmuş, kültürü bile "nasıl olduğun önemli değil, görünmen gerektiği gibi görün" şeklinde sapıkça bir anlayışla şekillenmiş, asosyal ve ihtiyar eşşoleşşeklerle bezeli japonya yerine uçsuz bucaksız değişik çin'i görmek isterim.

  • der meister  (30.08.18 18:26:00)
japonyaya gittim çine gitmek istiyorum belli bölgelerine
japonyadan ne bekliyorsun biz tokyodan nefret ettik ama osaka kyoto hiroşimayı çoook sevdik neresine gidecek acaba bu önemli.
yasak şehir gömük askerler çin seddi de çok ilgimi çeken yerler.
  • basond  (30.08.18 18:56:56)
ikisinede gittim, butcen azsa cine git, epey fazlaysa japonya'ya git. ama japonya da 2 hafta guzel turistik bir gezi istiyorsan para basma makinasi ile gezmen gerekiyor. cok pahali

  • try again fail again fail better  (30.08.18 19:22:54)