[]

Sokak kedisi sahiplendim

Sahiplendim diyelim. Bakım konusunda çekebileceğim en büyük zorluklar neler olur?
 
proletarier aller lander vereinight euch abartmış, yok öyle bir şey.

yavruyken hareketli olur, her yavru gibi.
eğer yetişkinse, bazen dışarı çıkmak için miyavlayabilir, dışarı çıkmak isteyebilir.
özellikle sıcakkanlı bir hayvan değilse, kucak kedisi olmayabilir.

sağlığına dikkat edip, gerekli bakımlarını ve aşılarını yaptırdığınız müddetçe cins kedilerden çok daha sağlıklı olacaktır.
cins hayvanlar hep aynı gen havuzunda bulunmaktan kaynaklanan genetik hastalıklara çok daha fazla yatkınlardır ve bünyeleri çok daha zayıftır.
  • blatta hiberna  (30.08.18 15:49:31) 
Ben @proletaier'e katılmıyorum, bence o kediden kediye değişen bir şey.

Öncelikle üç faklı veteriner, tekir ve sarmanların bağışıklık sistemlerinin daha sağlam olduğunu söyledi bize. Sokakta oldukları için ve sürekli farklı partnerlerle çiftleştikleri için gen havuzunun geniş olmasından dolayı.

İlk kedim, ev arkadaşımla sahiplendiğimiz iki aylık sokak kedisiydi ve sürekli yanımıza kendi geliyordu. Hâlâ da kendi gelip kucağımıza yatar, bizle sürekli temas halinde durur. Kim gelse oynuyor.

İkinci kedimiz ise sevgiliyle sahiplendiğimiz evde doğmuş cins kedi, yine iki aylıkken sahiplendik. Şu an hâlâ zar zor geliyor elimize, geçen misafir geldi diye kendini odaya kapadı asdfsg.

Benim açımdan en büyük zorluk mama fiyatlarının el yakması. Onun dışında zaten en büyük avantaj, kedilerin kendi özbakımını yapabiliyor olması.

Bir de mesela iki saat görmesek biraz endişeleniyorum "bir şey mi düşürdü kafasına?" diye.
Her türlü önlemi aldık ama kaygılı bir insan olduğum için biraz tedirgin oluyorum. Bir de gecenin 04.30'unda komodinin üstündeki lambayı düşürüp ödünü koparabiliyor, aynı zamanda alt komşudan azar işittirebiliyor. Eşşoğlu.

Bunun dışında hiçbir sorununu görmedim.
  • mor bembombom  (30.08.18 15:50:05) 
kafana işer.

edit: kedi düşkünlerine sorarsan hiçbir sorun olmayacağını söylerler sonra bi bakmışsın kafana işiyor.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.08.18 16:07:30 ~ 16:22:42) 
Kediler baktım, kafamı bırak işememesi gereken yere işeyeni olmadı. Aşırı kedici arkadaşlarım var henüz kafalarına işetmeyi başaranı görmedim.

Çocuk gibi olacak en büyük zorluk o, sorumluluğu. Vicdanlıysanız bir yere giderken yalnız bırakmak istemeyeceksiniz (uzun yolculuk yalan mesela), bi tarafına bir şey olduğu zaman üzüleceksiniz. Evin düzeni biraz değişecek elbette sürekli evde çocuk var gibi ilk etapta bi kurcalama, yaramazlık olacak.
  • hedep  (30.08.18 18:25:42 ~ 18:51:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.