klima suyu içilir mi?

ben her gün düzenli olarak sokak kedilerine ve sokak köpeklerine su koyuyorum bugün baktım bir bakkalın klimasının hortumu 19 litrelik damacanın içine takılı damacana dolmuş dur dedim şunu da koyayım buz gibi içsinler sonra içime bir şüphe düştü kendim biraz içtim huyumdur kendi yemediğim içmediğim kötü ekşi bayat vs.. hiçbir şeyi onlara vermem baktım su tatsız döktüm evden yeni su koydum ve merak ettim klima suyu içilir mi?

İçilmez..

  • thewhitewolf  (30.08.18 00:47:25)
sonuçta zehirli bir su değil ama bildiğim kadarıyla saf su o. içinde mineral falan yok, susuzluk gidermek dışında faydası dokunmaz.

  • sir gawain  (30.08.18 00:50:48)
İki Dakikada Bilim damıtılan su zehirli midir

www.youtube.com
  • yakaza  (30.08.18 01:02:19)
Klorlu olmadığı için bakteri ürer.

  • Lim5  (30.08.18 01:13:17)
içilmesi tavsiye edilmez, ama içilirse de bir şey olmaz. tek zararı, yukarıdaki "iki dakikada bilim" linkinde anlatıldığı gibi isaf su olması ve içinde hiç mineral olmaması sebebiyle hücrelere hücum edeceği. o da iki yudumla bir şey yapmaz.

bakteri de problem değil. kedi dediğimiz klozetten su içebilen bir hayvan.

klima borusunu doğrudan kedi kabına vermek de iyi bir fikir olabilir hatta.
  • kibritsuyu  (30.08.18 05:16:43)
klimanın içindeki bakır borulardan (senpantin) geçen gaz aşırı soğuk olduğu için, bakır boru havayla temas ettiğinden yoğuşma olur ve bakır borular nemlenip su damlacıkları üretmeye başlar, bu damlacıklar drenaj yolu aracılığıyla tahliye olur, bu klima suyudur.
fakat klima peteklerinin içerisinden hava geçtiği için bu havadaki toz zerrecikleri suya karışıp atılır, insanlar için sağlıklı değildir, kediler sanırım bu işin üstesinden gelebilir, çok zararlı olacağını sanmam, sokakta çamurlu suları içtiklerine çok şahit oldum...

  • gencosman  (30.08.18 10:26:54)
net olarak içilmez.

  • mikahakkinen  (30.08.18 13:13:47)