Evde abur cubur yapma

abur cubur yemeyi seviyoruz; fakat zararlı oldukları kiloya neden olduğu için rahatsızız bu durumdan. Evde yaptığınız daha az zararlı abur cuburlar var mıdır?

cacık severim olabilir

  • basond  (29.08.18 16:55:41)
patlamış mısır, sarımsaklı ekmek, patates cipsi, kanepeler

  • givemesomesubstance  (29.08.18 16:56:57)
Fistik, findik ezmesi

  • dedim ben sana  (29.08.18 16:58:09)
yufka veya lavas yaglanip baharatlanip firinlanabilir.

  • jimicik  (29.08.18 16:59:15)
  • nice tnetennba  (29.08.18 17:00:35)
Tatlı olarak hurma topları var. Yaptım ve harika oldu.

  • eksi sozlugun tatli insani  (29.08.18 17:01:06)
yahu cacık hariç neredeyse alayı zararlı yazılanların.

ben kuru meyve yiyorum.
bir de ufak galetalar oluyor. hanım aldığı için marka modelini bilmiyorum onlardan gömüyorum. nefsimi köreltiyor en azından :(
  • teritori  (29.08.18 17:07:08)
chia tohumunu yoğurtla karıştırın. kuru meyve ya da bal ekleyin. buzdolabında bir gün bekletin.

  • sir gawain  (29.08.18 17:23:13)
abur cubur denir mi bilmiyorum da muz, süt, kakao tozu ve hindistan cevizi rendesini smoothie makinesinde karıştırıyorum. tatlı isteğimi falan kesiyor.

  • muslugubozukhayrat  (29.08.18 17:35:09)
Kurumeyve, kuruyemiş ve meyve alın
Eve kesinlike abur cubur sokmayın gerçekten kötü şeyler
Ben sevdiğim birkaç öneride bulunayım
Hurma ve çiğbadem ikilisi
Ev yapımı fıstık ezmesi (şekersiz) ve elma/ şeftali
Yarım avakodo 2 muz ve kakao blendır dan geçirip çiğ puding yapmak
İdil yazar ın çiğ browni tarifi
Elma tarçın ve bir bütün ceviz
  • fasulyek  (29.08.18 17:42:27)
Yulaf biraz bal ya da pekmez ve kuruyemişlerle yapılıp dondurulan bar'lar var. Oatmeal power bar, enegry bar diye aratırsanız çıkar epey tarif, güzel şeyler rafine şeker de yok.

Tabi bir bağımlılığı yerine başka bir şey koyarak bertaraf edemeyiz, en iyisi kalıcı olarak yaşam şeklimizi değiştirmek.
  • hedep  (29.08.18 18:13:47 ~ 18:14:39)