[]

Uyuyamıyorum

Her sabah 5-6 arası uyanıp mesaiye gidiyorum, çok zor uyanıyorum hiç uyanmak istemiyorum.

gün içinde de bazen(nadiren. -hava çok sıcaksa filan-) uykum geliyor, özellikle akşam otobüse binip eve dönerken otobüste kesin uyuyakalıyorum böyle çok kısa bir süre. sonra eve geliyorum bi' yemek yiyorum ve o çöken ağırlığı atlatınca da bu sefer asla uyuyamıyorum. saat 22:30-23:00'dan beri yataktayım, uyunmuyor. En son kalkıp bi' de size sorayım dedim.

Sistemi mi bozmuşum n'olmuş ?

edit: ve acıkıyorum ama acıkmamam lazım çünkü akşam iyi yiyorum. Bu uyuyamadığımda ya da canım sıkıldığında acıkma refleksi gösteriyorum. Keyfim yerine gelince açlığımı da unutuyorum ya da geçmiş oluyor.

edit2: bu uyuyamadığım günlerin ertesi gününde bi' planım oluyor sürekli ya da mesela o gün içinde yanlış bir davranış göstermiş oluyoru, acaba bunlar kaygıya sebep olup beni uyutmuyor da olabilir. Şimdi aklıma geldi.

 
5-6 arası uyanıp bütün gün çalışıp akşam 10 dedin mi uyuyamıyorsan psikolojiktir sebebi.

edit: çok kötü beslenmediğini varsayıyorum.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (29.08.18 00:51:35 ~ 00:52:12) 
post-baijram sleep disorder syndrome.

aynısı bende de var 7de kalkacağım ama uyumakla ilgili bir belirti yok henüz. pazardan beri böyle.
  • goodz  (29.08.18 00:52:32) 
Before sleep yoga diye arat onu yap iyi gelir


  • fasulyek  (29.08.18 00:58:48) 
Adrenal yorgunlugunuz olabilir. Bunu bir arastirin ve eger semptomlarina sahipseniz bir de "adrenal coctail"i arastirin. Adrenal yorgunluk olmasi durumunda uyumaya faydasi var.


  • Thredith  (29.08.18 01:09:05) 
Yolda gelirken uyuduğunuz için olabilir veya öğleden sonraları kahve içiyorsanız ondan da olabilir. Fizyolojik veya psikolojik nedenlerini bence de araştırın. Tavsiyem bu süreçte, yatağa girince bildiğiniz tüm sure ve ayetleri okumanız. Uyumayı kolaylaştırıyor.


  • ne zaman emekli olacagim  (29.08.18 01:23:50) 
Yatmadan 1-1,5 saat önce tv, telefon vb ile teması tamamen kesmekte çok faydalı.


  • Phoebe  (29.08.18 08:12:26) 
ne alaka diyebilirsin ancak olabilir;
eğer öğle yemeği ile akşam yemeği arasında bir öğünün yoksa enerjin bitiyordur. Onu uyku gibi algılıyorsundur. saat 4-5 arasına bir öğün ekle. Kaliteli bir şey olsun. hamur olmasın. akşam iyi yesende bu saatler önemli. ben çöküyorum mesela esnemeye başlıyorum.
ayrıca @Phoebe +1
  • cliquot  (29.08.18 09:56:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.