[]

enpara güvenilir mi?

merhaba arkadaşlar,

enpara güvenilir midir? mevduatı çekmede problem yaşayan insanlar duydum. döviz faizine yatırmak için düşünüyorum. ancak yaşadığımız sıkıntılı süreçte başıma iş açar mı?

buraya cevap yazmaya çekiniyorsanız, mesaj atabilirsiniz...

 
mevduatı çekmede ne gibi problem yaşamışlar ? ben bir problem yaşamadım şimdiye kadar.


  • synesthesia  (28.08.18 12:45:19) 
enpara, finansbank alt yapısını kullanan şubesiz bankacılık uygulamasıdır.

Yürürlükteki bankacılık kanunlarına göre işlem yapar. Şu ana kadar bir zararını görmedim. Tabii ben KMH dışında kredili mevduatlarını hiç kullanmadım. Aksine diğer bankalara kıyasla çok daha kazançlı.

Döviz faizi konusunda,
hükümetin, doviz hesaplarını dondurma gibi bir yaptırımı olmadığı sürece yürürlükteki bankacılık yasalarına göre işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Varsa yasal kesintiler ya da özel şartları önceden okuyup bilgilenin yine de..
  • Kazmapolitan  (28.08.18 12:49:02 ~ 13:03:47) 
kimden duyuyorsun böyle şeyleri anlamıyorum. o köyü terket veya o emmilerden uzak dur. bugüne kadar böyle bir şey olmadı. olması da mümkün değil. mevduat çekmede problem yaşayanlar muhtemelen bankadan parayı direk patates olarak çekmeye çalışmışlardır.


  • Tears of Devil  (28.08.18 12:52:01) 
eksisozlukte 5-10 bin arası doları 2 gün sonra bile çekmede problem yaşadığını belirtmiş bazı arkadaşlar. o yüzden tereddüt ettim..


  • s0phiesw0rld  (28.08.18 13:12:53) 
Birkac senedir kullaniyorum, gecenlerde de finansbank uzerinden az olmayan bir miktar cektim, gunubirlik hem de. Gecen sene de yurtdisinda atm’den enpara hesabimdaki dovizin bir kismini cektim kampanyasi dahilinde (ucret alinmiyordu). Hic sikintim olmadi su ana kadar.


  • gibicibicis  (28.08.18 13:16:23) 
Mevduatı çekmede yaşanan problem değil ya. O bahsettiğin döviz alım satımı bir ara yapılamadı dolar günde 1 tl arttığında.

enpara'ya özel bir durum değildi. Ben işbank'tan da yapamadım aynı gün.

Şu an enpara'nın dövizde alım satım farkı diğerlerine göre daha fazla. Eskiden çok daha azdı makas aralığı. İşbank'ta 1,5 kuruş falanken, enpara'da 0,8 kuruş gibi bir şeydi.
  • himmet dayi  (28.08.18 13:17:56 ~ 13:18:21) 
bankalar kapıdan gelene istediği kadar nakit para ( özellikle döviz cinsinde ) verme konusunda düşündüğün gibi değil. maliyetlerden ötürü ellerinde az para bulundururlar ve bu tarz ihtiyaçlarda banka önceden aranıp parayı çekmenin ne zaman mümkün olacağı sorulur genellikle.


  • xiii  (28.08.18 13:54:19) 
@tears of devil +1

cepteteb e de bak
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (28.08.18 13:56:21) 
sozlugun geneli ogrenci oldugu icin ve enpara'yla calistiklari icin buyuk feveran kopuyor.

bahsedilen sorunlar ayni gun, is bankasi, ing ve garanti'de de yasandi.

eger sartlari size uygunsa(subesiz bankacilik vs.) enpara'yla calismamak icin gozle gorulur bir sebep yok.
  • brkylmz  (28.08.18 16:42:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.