Ertesi gün hapının zararları

Prezervatif yırtılmış ama uçtan değil, en dış kısmından. Bence hiçbir risk yoktu ama eşim bazı sağlık sorunlarının ikinci bir gebeliğe engel teşkil etmesinden dolayı haklı olarak panik oldu ve Ella isimli ilaçtan kullanmak istedi. 19 aylık çocuğumuz var, hala emiyor. İlacı alınca emziremeyecek de.

Herneyse ilacı aldı. Eşimin sağlığına uzun vadede zarar verir mi? Ayrıca doğurganlığına, olası bir ikinci çocuğa vs. etkileri olur mu? Hepsinden önemlisi ise eşim tabii ki. Ona bir zarar gelsin istemiyorum.

Geçmiş olsun. Emzirmeye etkisi konusunda bir bilgim yok ancam yılda 1 defa kullanımında risk minimal düzeydeydi en son araştırdığımda. 3 ve sonrasında kısırlık gibi sağlık sorunları ve hormonal dengesizlikler ortaya çıkıyordu. Yavrunuz büyüyünce doğum kontrol hapı kullanmayı düşünebilirsiniz.

  • farabi  (28.08.18 08:39:08)
sütünü sağıp atması gerek diye biliyorum.

tek bir ellanın uzun vadede zararı olacağını sanmıyorum.
  • elorelia  (28.08.18 09:45:20)
doktorunuza sorsaniz bunu daha iyi olmaz mi. biz ne desek burdan bos.

  • crucio  (28.08.18 13:32:26)