3D printed silahlar

Printed nasıl çevrilir bilmiyorum burada. Baskılı mı?

Bu silahlar nasıl basılıyor? Tespit edilemiyormuş, metalsiz nasıl mermi atıyor ki? Mantığı, çalışma prensibi ne bunların? Mermisi de mi baskı?

olabilitesi var ama kullanılabilitesi yok.

anca filamentinde çelik vari alaşımlar olacak ki, silah ateşlendiğinde silah çatlamasın, ortaya çıkan ısıdan erimesin....

belki üstüne düşülse tek seferlik olabilir ama kaç tanesinde tek seferde hedefi vurma, kaç mt uzağa gitme gibi parametrelerinde tutarlılık gösterecek allah bilir.
  • qobel  (28.08.18 08:33:11)
anca arbalet yapabilirler.
ateşli silah yapamazlar.

  • teritori  (28.08.18 08:49:40)
Silahın parçaları var. bunların çizim halini sana gönderiyorlar, parçaları yazıcıda sen basıp, silahı birleştiriyorsun. Kurşun, normal kurşun.

Bu konuda ciddi aşama kaydeden bir projenin videosunu seyretmiştim. Adam MPT-76 tarzı bir tüfekle, yüzlerce mermi sıkıyordu. Ancak ne derece doğru, bilmiyorum.

Bunun yanında direk silah görünümünde olmayan, plastikten, sadece bir kaç sıkımlık suikast silahları da yapılabilir. Şuna benzer şeyler:

i.dailymail.co.uk

.
  • kartallar yuksek ucar  (28.08.18 08:55:47 ~ 08:57:33)
Metal olmadan ancak ana gövdeyi üretip, diğer metal parçaları da hazır alıp toplayabilirsin.

Sürgü, kapak, namlu, iğne ve yaylar metal olmak zorunda. Zaten bu saydıklarım ABD'de çerez gibi satılıyor ve insanlar silahlarını (özellikle glock) modifiye ediyorlar.

ABD'de yeni bir kanun çıktı, aslında kanun değil de dava edilen bir konuya verilen karar emsal oldu da olabilir.

İnsanlar kendi evinde kendi silahlarını üretebiliyorlar artık, ticari olmamak kaydıyla. Yani aşağı yukarı böyle bir şey, bunu her duyan haberci farklı farklı haber uydurup yazıyor canı sıkıldıkça.
  • John Bloor  (28.08.18 10:13:54)