Bu iki elektronik özel tasarım saate ne kadar verirdiniz ?

Aşağıda linklerini verdiğim ürünleri üretsem alır mıydınız, almak isteseniz maksimum ne kadar ettiklerini düşünürdünüz ?

Kamuoyu yoklaması yapıyorum.

1) Lixie Saat

www.youtube.com

2) Rhei Ferrofluid Saat

youtu.be

spoiler :

Lixie : 40$ civarı(Benim satış fiyatım da bu olurdu)
Ferrofluid : 8300$ (Benim satış fiyatım 1000$ olurdu)

İlk saati almazdım bile ama ikinci olan çok orjinalmiş cidden.

Soruna cevaben;
Lixie : max 40$ (aliexpress de falan yoksa :))
Ferrofluid : minimum 1000$ ama bence 2000$ ile sadece parasal derdi olmayan ama zevk nedir bilen insanların evini süsleyecek bir ürün düşüncesindeyim.
  • sbryldrm  (27.08.18 17:41:19)
ferrofluid ilgimi cekmedi, $1000 ucuk bir fiyat zaten.

lixie baska, nixie tube kullanilmis, hastasiyim. ebay'da iyi kalite olanlari $200-$250 civarina satiliyor. uzundur almayi dusunuyorum ama parayi denklestiremedim. Nixie tube'lu bir saat yapabilirsen ve $150'yi gecmez ise bence cok alicisi olur.
  • cooperr  (27.08.18 17:50:32)
ilk saati kafe / bar gibi bi yer işletiyor olsam belki düşünebilirdim. Eve almazdım.
ikinci saat güzel. Ama düşme/çarpmaya karşı çok hassas gibi geldi bana. Garanti vermeyi düşünüyor musunuz?

fiyatları ben belirliyor olsaydım:
Lixie: $20
Ferrofluid: $5000 - Estetik bir saat için $1000 doları gözden çıkarabilecek kişi için $1000 ve $5000 arasında çok fark olacağını düşünmüyorum.
  • soulforge d  (27.08.18 17:56:06)
Lixie 20$
Rhei 100$

  • Lim5  (27.08.18 20:12:23)
@cooper, nixie tube kullanılmamış, pleksiglas kesim üzerine lazer kazıma yapılarak rakamlar oluşturuluyor adam da adına lixie demiş.

www.tindie.com

@acemi, 50TL nixie tüplerin parasını bile kurtarmaz :))

@soulforge d, telefonun düştüğünde ekran kırılırsa garanti kapsamından değiştiriyorlar mı :) ha kargoda hasar görürse o zaman tabii ki. Bir de 5000$ a alacak olursan her kırıldığında eskisini alır yenisini veririm dert etme lççlskjdhfgfg

@sbryldrm, işte aradığım müşteri kitlesi :)
  • kimlanbu  (27.08.18 20:34:51)
@ kimlanbu

evet enteresan, tasarim nixieden arak :)

nixie yap bence, bu satilir mi bilmem. nixienin hastasi cok ama dedigin gibi pahaliya patlar, iyi kalite olanlari pahali,tupleri bulmasi zor bildigim kadariyla.
  • cooperr  (27.08.18 21:05:06)