[]

Internet Explorer'ın kullanım oranı %7'ye mi düştü gerçekten?

Merhaba,

Uzun zamandır browser kullanım istatistiklerine bakmıyordum. Üç farklı kaynağa baktım. Internet Explorer + Edge için en yüksek oran %7 çıktı. Şaşırdım açıkçası. IE bu kadar mı geriledi gerçekten?

Kaynaklar şunlar:
www.w3counter.com
www.stetic.com
gs.statcounter.com

statcounter'da Turkey'i seçince ise IE'yi %2 gösteriyor. Türkiye'de herkes windows kullanıyor yahu? Bu sonuçlara güveneyim mi emin olamadım.

 
Bence çok bile çıkmış. Chrome kurmak formattan sonraki ilk iş birçok insan için.


  • apdulera  (26.08.18 20:26:23) 
1- Chrome ve Safari kullanimina mobil cihazlar da dahil. yani android ve iphone'da kullandigin Chrome, Safari, Firefox, Opera da bu istatistiklere giriyor.
2- mobil'i cikarsan bile IE yillardir 3. hatta 4. browser. sadece masaustu sistemler icin
gs.statcounter.com
  • crucio  (26.08.18 20:41:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.