[]

20 liraya orijinal windows 10 activation key satılıyorsa-

neden microsoft kendi sitesinde 820 liraya satıyor?

bu uçuk farkı 5 yaşındaymışım gibi açıklayabilir misiniz? çok açık söylüyorum araştırmaya üşendim.

20 liraya satılan key ile windows A bilgisayarında aktifleştirildikten sonra, diyelim üç yıl sonra windows'u kaldırdık A bilgisayarından ve B bilgisayarına kurmak istedik bu yapılamıyor mu? o key A bilgisayarına yapışıyor mu ne oluyor? böyle bir şey okuduğumu hatırlıyorum da...

A bilgisayarında aktifleştirdik diyelim ve format atmak istedik A bilgisayarına aynı kodu kullanabiliyor muyuz tekrar?

 
Benim bildiğim N11'dekiler tek kullanımlık ana karta işleniyor ve güvencesi yok. Microsoft'un sattığı ise sınırsız, istediğin kadar bilgisayara kur yani.

Yanlışım varsa düzeltirler.
  • lana del rey  (26.08.18 16:03:09 ~ 16:05:38) 
Retail ve oem diye de ayrılıyor aslında ama çok düşünmeye gerek olmayan şeyler bunlar. Yani ev kullanımı için al 20 liraya geç, 1 sene sonra patladı mı? Ver gene 20 lira al 1 tane daha.
OEM anakarta yapışan oluyordu sanırım.

  • atom karincanin torunu  (26.08.18 16:32:16) 
Evde kullanacaksan crack yap, şirkete kurumsal işlerde zaten alman lazım Microsoft'tan.


  • bos gezenin bos ustasi  (26.08.18 17:48:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.