[]

Kıbrıs Üniversitelerinden %100 Bursu tercih edersen Yurt v.s de dahil mi ?

Konu kıbrıs olunca fikir yürütme işlemini kapatıyorum;

Ösym'nin tercih listesinde diyelim ki doğu akdeniz %100 bursu yazmış olalım, bu %100 sadece okul ücretini mi karşılıyor yoksa barınma yemek bu %100'e dahil mi ?


 
Sadece okul. Yurt dahil değil. Ayrıntıları bilmiyorum


  • caletti  (26.08.18 15:15:17) 
sadece okul ücreti ödemezsin. diğer giderler-barınma-yemek vb. öğrenci kendisi karşılar. istisa olarak hususi bir durum varsa okul karşılayabilir.( milli sporcu- ilk 100 öğrencisi- özel öğrenci vb gibi)
ama girne amerikan örneğinde tam burslu kazanan dahi dönem harcını yatırıyor diye biliyorum. kıbrıs okulları hem maliyet hem de fayda açısından çok makul değil bu nedenle. Ekonomik olarakta kıbrısta %100 burslu okumak bile diğer giderleri göz önüne aldığımızda istanbulda %50 burslu okumaya denk gelir minimum.

  • ezkaza  (26.08.18 16:05:44) 
Ne kadar burslu okusan da, ortalama 2000-2500 TL giderin olacaktır.

1+1 evler 275-400 sterlin arası (2100-3200 TL) arası...
  • janavarorion  (26.08.18 19:43:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.