Şu böcek ne böceği

Sanki iki böcek ğst üste uçuyormuş gibi bir hali var. Önce arı dedim ama arı değil. Bacakları ince ve uçarken motor gibi bir ses çıkarıypr. Sabah mutfak balkonunun kapısından mutfağa girmiş. Nerden geliyor bu moyor sesi dedim meğersebu ibrnymiş. Neyse ışığı açtım sıcaktan bastı gitti dışarı nasıl olsa geri gelmez dedim kapıyı açık tuttum tekrar girdi bu sefer de çıkarsım dışarı kapıyı da kapattım. Sonra abartmıyprum 10 dakika içinde 5 6 defa gitti gitti kpıya geldi. İçerde yumurtasını falan mı unuttu yoksa çok mu zeki anlamadım niye benim mutfağı saplantı haline getirdi. Herif uçuyor gidiyor sonra geri geliyor kapı açık mı diye.

İri bir tür yaban arısı olabilir. Bu tarz arılar genelde bacakları çok uzun olduğu için altlarına toplayamazlar ve sarkıtırlar. Bu da iki böcek üst üste uçuyormuş gibi bir görüntüye neden olabilir.

  • camdan bakinca gordugun adam  (26.08.18 14:28:25)
Aynen baktım şimdi görsellerine yaban arısı galiba. Sıcağı da seviyormuş da pso bizim mutfağa girme çabası içinde olması dolayısıyla yuva muva yapmış olabilir mi? Lambanın orda geziyordu en son baktım bir şey göremedim ama naapsak

  • condom kurşunu  (26.08.18 14:38:59)
Tek bir tane varsa yuva yapmış olacağını zannetmiyorum, muhtemelen yolunu kaybedip içeri girmiş bir bireydir. Dışarı atmaya çalışın derim ama alerjik bir bünyeniz varsa dikkat edin, sokmasın.

  • camdan bakinca gordugun adam  (26.08.18 14:58:51)
Yok zaten dışarda. Ikı defa dışarı çıktı ben balkon kapısını kapadım ama habire kapıya geliyor kapalı oldugunu görünce geri gidip sonra bşr daha geliyor.

  • condom kurşunu  (26.08.18 15:08:04)