Ram Alımı

Selamlar.

Masaüstü bilgisayar için ram alacağım. Donanım işinden çok anlamıyorum, ama arkadaşım pcdeki ramin aynısından alırsam daha iyi olacağını söyledi (güvenemedim bilgisine). Doğruluğu var mı?

5 sene önce arkadaşlar toplamıştı kasayı, gskill marka bir ram var. Başka yerde hiç duymadığımdan amca gibi daha bilindik bir marka alayım istiyorum. Bir de 2. ellere bak dediler ama teknolojik şeyleri sıfır alıp garantisi boyunca kafa rahat takılmak daha tercih edilesi geliyor bana. Fiyat yarı yarıya fark ettiğinden arada kaldım. Hangisi daha mantıklı?

Anakartım DDR3 destekliyor, bende şu an 8 gb ram var, bi 8 daha alacağım bütçem gereği. Anakart çift modül olduğundan 8-8 takılacağım. DDR3 olması gerektiği dışında bildiğim tek şey iki ramden hangisi yavaşsa onun hızına göre çalıştıkları.

Anakartının websitesine gir, oradan kataloğu indir, desteklediği ram ve model numaralarına bak, onlardan al.

Uğraşmak istemiyorsan arkadaşının tavsiyesine uy, aynısından bir tane daha al.
  • idonthaveatvset  (25.08.18 18:26:15)
bilgilerin dogru. aynisindan almana gerek yok. ddr3 oldugu surece butun ram'ler calisir, hizli olan yavas olanin hizinda calisir. cok istisnai modeller sorun cikartabilir ama %99 sorun cikmaz. RAM kolay kolay bozulan bir parca degil, ikinci el de alabilirsin. almadan once bilgisayarina takip memtest yaparsin. eger sorun cikarmazsa gonul rahatligiyla alabilirsin ikinci el.

  • crucio  (25.08.18 19:02:07)
epey.com enuygun.com akakce.com

bunlara girip en uygun fiyatlısını alıver.
  • binder dandet  (25.08.18 19:16:15)
Arkadaşınız çok da yanlış bilgi vermemiş. Aynı ram lerle Dual Channel modunda çalışabilir bilgisayar. Performansa biraz etkisi var, oyun vs. oynamıyorsanız neredeyse hiç etkisi yok.

  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (26.08.18 10:45:56)