ios Sorusu

Şimdi efenim ihone 6 telefonum hiçbir sebep yokken bozuldu.
Bir haftadır çözüm bulamıyorlar, sanırım mefta.

Ben de yedeklenen resim ve telefon defterimi çekmek için icloud’a girdim.
Mail şifre doğru girdim. “Cihazınıza gelen şifreyi girin” dedi. Tabi cihaz iptal, “3430 ile biten telefonunuza sms şifre gönderildi” dedi. E o da eski numaram! Aynı telefonu bir yıldır kullanıyorum yeni numaramla...

Evdeki ipad ile oturum açayım bari dedim. Ona girdim bilgilerimi o da aynı şeyi istedi!

Artık o numarayı kullanmadığımı kime nasıl ispat edip alacağım bilgilerimi?

Var mı bunun bir çağrı merkezi? Ya da derdimi anlatabileceğim bir ofisi falan?
Not: konum ankara...

İkinci el aldım ama vardı faturası bir yerde, nereye başvuracağım?

  • deadwampir  (25.08.18 01:34:51)
Fatura sadece cihazi kurtarir hesabi degil. appleid.apple.coma giris yapip, kodu alamadiniz mi’ya tiklayip daha fazla secenekten yeni numarayla hesap kurtarma islemi baslatilmali.

  • lyh  (25.08.18 04:06:08)
lyh'nin dediği yerden yine sonuç alamazsan apple destek bölümünü arayabilirsin.

getsupport.apple.com

buradan apple kimliği bölümünden sana uygun olanı seçip destek talebinde bulunabilirsin onlar seni arıyorlar.

benim hesabım da kilitlenmişti şifreyi bilmediğimden kurtarmak için yardımcı oluyorlar. yalnız en azından güvenlik sorularının cevaplarını bilmen gerkeiyor.
  • ocanal  (25.08.18 10:20:24)
Deadwampir’in hesabi two-factor hesap, guvenlik sorusu yok, ancak dedigim sekilde kurtarabilir, apple destek hicbir sey yapamaz.

  • lyh  (25.08.18 14:27:33)
Ocanal'ın verdiği link işe yaradı (getsupport.apple.com )
Seçeneklerden aradılar, bilgisayarıma bağlanıp yeni numaramı eklediler. Birkaç gün içinde aktive edilirmiş.

Not: moderatör arkadaşlar bu yorumu silmeyin
Başka birine lazım olursa aramadan bulup olayı çözebilir... Evdekilere selam...
  • deadwampir  (25.08.18 22:17:56)