Vatandaş olmadan yurtdışında banka hesabı açmak mümkün müdür?

İnternette yapılan aramalarda garip yöntemler var bilale anlatır gibi anlatırsanız sevinirim. örneğin;
tr.euronews.com

Bazı yerlerde var,bazı yerlerde yok.benim hong kong ta ve bulgaristan da var hesabım.ingiltere de adıma acamadım firmanın üzerine acmam gerekti.

  • duptıs  (23.08.18 22:56:35)
Oraya gidersen açabilirsin. Örneğin ABD'de açtım.

  • Traveller  (23.08.18 23:03:35)
leupay var. bulgaristan üzerine hesap açabiliyorsun. gitmene falan gerek yok ufak bir video görüşmesi yapıyorsun uygulama üzerinden o kadar. estonya e-vatandaşlık olayı var bir de ilk olarak onu edinip banka hesabı açabiliyorsun orada.

  • delidir yakalayin  (23.08.18 23:04:37)
Banka hesabi acarken vatandasliktan cok "ikamet" durumuna bakarlar.
Ornegin ingilterede uzerinizde isim ve adresinizin oldugu iki adet fatura (elektrik, su, belediye vergisi vs) istenir. Yurtda kaliyorsaniz onun adresi de kabul edilebilir bazi yerlerde.

  • parcxerox  (23.08.18 23:21:05)
ödeme almak için kullanacaksanız transferwise'ın borderless hesaplarını kullanın. eu, abd, uk banka hesabı veriyor ücretsiz

  • kamile necaset  (23.08.18 23:44:20)
mümkün. enpara gibi sadece online (mobil) hizmet veren monzo ya da monese gibi uygulamalarla UK ya da EU hesabı açabilirsin. değil vatandaş olmana, ülkeye gitmene dahi gerek yok. pasaportun olması yeterli.

  • lordoz  (23.08.18 23:53:29)
gürcistan'da var benim. gayet tr'den %2 komisyonla direk dolar euro çekebiliyorum.

  • inannas jofn  (24.08.18 00:20:38)
Kıbrıs'ta vardı.
Seneler önce bir bahis sitesinde hesap açmak ve para çekip yatırmak için Kıbrıs'a dahi gitmeden banka hesabı açmıştım. Hatta bahis sitesine vekalet vermiştim onlar benim adıma açmıştı.
O değilde şimdi bunu yazarken düşündümde göt altında gitmeyelim amk :(
  • etna  (24.08.18 11:17:43)
ingiltere'de yasayip calismama ragmen burada banka hesabi acmak zor bi surec. burada oturduguna dair oturum izninden elektrik faturasina, polis kaydina, council tax'ina kadar istiyorlar. hele bu sirket hesabi ise sirketinin uk'de kestigi faturalari, masraflarini ve uk sirket kurulum evraklarini bile istiyorlar.

'ingilterede adima acamadim firmanin uzerine acmam gerekti' fazlasiyla komik.

monese, monzo ve revolut icinde uk telefon numarasi olmasi gerekiyor. ayrica literaturde bunlarin hic biri uk based bank sayilmiyor. bir krediye basvuracaginizda, ya da baska bir yere resmi basvuru yaparken address proof istediginde bu dijital banka statement'lari gecersiz sayiliyor.
  • try again fail again fail better  (24.08.18 12:22:50 ~ 12:26:06)