bayramda taksiciye arkadan çarptım

Dönemeçte yolu seçemedi ben o sırada frenliyordum arabayı duracaktım, bir gözüm gps'te idi. benim önüme geçmiş. Herneyse arkadan vurdum.

hasar olarak benim plaka yamuldu, plakalık kırıldı (hehe tam 90 derece ile vurmuşum)
onun tampon hafif yerinden çıkar gibi oldu.

Bu yok efendim jandarma vs diye ağlamaya başladı, saat 12 oglen oluyor bu olaylar, ondan önceki gece de baya bir içmiştim. test falan yaparlar önceki gece içtiklerim bi yerimi tırmalar dedim. sakatlık çıkmasın diye 100 lira verdim, yetmez dedi, bozuk yoktu bir yüz daha verdim, adamın bayramını bayram ettim yani.

200 lira fazla vermişim değil mi? araba boyatılır o paraya.

keklik katsayım nedir?

Sıfır.
Sen başına bela. Alma riskini 200 TL ile hallettin. Kaça hallederdim diye hesap yapma. Razı geldiğin bir bedel. Ötesini sorgulama

  • kisa  (23.08.18 14:58:54)
Taksici olarak bakmican olaya, bi sahisin bi parca boyatmasi ist de min 250 lira. Taksiciler sureklilikten ucuza yaptiriyor, sigortan bozulsa 1500 tl gecirirler kurnazlikla. Iyi fiyat

  • müptezel dostoyevski  (23.08.18 15:00:00)
Arkadan vurdugun icin polis gelseydi taksi şoförleri genelde sorunlu olsalar da sucun bir kısmı sana yazılacaktı, 3/8 falan gibi. Puan cezası falan derken ugrasacaktin. Alkollü isen ve hala etkisi altindaysan taksideki bir çocuğu falan da öldürebilirdin. Bu nedenle sempati duyamıyorum sana ama ucuz yirtmissin.

  • Traveller  (23.08.18 15:02:12)
200 liraya bu devirde arkadan vurmak çok iyi fiyat :) kazıklanmadın.

  • kelepir  (23.08.18 15:09:01)
sen 200e bedavadan halletmissin, taksici de parayi cebe atacak zaten.

tam bir win win olmus :)

kaybeden; arac sahibi.
  • brkylmz  (23.08.18 15:13:18 ~ 15:13:36)
$30, para değil.

  • archmage mahmut  (23.08.18 15:13:53)
bu tür şeylere biz stop loss deriz:) eğer olayın toksikleşmesine izin verseydin belki de 500 600 e patlayacakti, sen zararı 200 de kestin ve olayı hallettin:).

  • lata  (23.08.18 15:15:25)
buna stop loss diyen emlakçı falan galiba.

iyi yırtmışsın taksici insaflı davranmış.
  • catch the arrow  (23.08.18 15:32:13)
çok ucuza yırtmışsın.
boşver dostum

  • bana her yer cehennem  (23.08.18 15:36:32)
abi adam önceki gece içmiş muhtemelen hiçbir etkisi yok üzerinde alkolün sadece test yapıldığı takdirde kanımda çıkarsa ve başıma dert açılırsa diyor adama sarhoş muamelesi yapmışsınız iki dakikada çok ilginç.

  • isvicre rakisi  (23.08.18 16:46:54)
İyi yapmışsınız. Taksi sahibi gelseydi aracı 2-3 gün garaja çeker, günlük masrafları falan da alırlardı sizden.

  • birdenbire  (23.08.18 17:08:16)
niye herkes iyi yapmissin diyor bilmiyorum ama bildigin taksici seni gunduz vakti ayak ustu sikmis. arkadan carpip suclu da olsan sigorta denen sey bunun icin var. kasgo bile devreye girmeden zorunlu sigorta karsilardi onu. ki zaten soyledigin gibiyse arabada hicbir sey o tamponlar cikmasi icin yapiliyor zaten. elinle vursan geri yerine girer. taksici bir de. cagiralim polis tutanak tutulsun desen zaten onun 1 1,5 saatine mal olacak musteri alamayacak zarar yazacak.

  • crucio  (26.08.18 13:28:15)