[]

kredi kartı kapatma ve borç

az önce telefonla arayarak yapı kredi play kartımı kapattım ancak ödemediğim 35 tl kadar borç vardı içinde. (iki gün önce tekelden yaptığım alışveriş) müşteri hizmetlerine ek olarak ödemem gereken borcum yok mu diye sorunca hayır aksine 91 kuruş fazla ödeme yapılmış, kartı kırıp atabilirsiniz dedi. bu borcun sonradan kendisi veya faiziyle birlikte istenmesi mümkün mü? öyleyse ne gerekçeyle? ve asıl sorum; şu an bankaya gerçek bir borcum olup olmadığını kesin olarak nereden teyit edebilirim? aylar sonra borcunuz şu kadar faize bindi diyip üşüşmesinler başıma.

şunu da belirteyim tekel alışverişini temassız olarak yaptım. fişi aldım ama onay mıydı bilmiyorum. üstündeki miktara bakıp fişi attım direkt. yapı kredi mobil hesabımda da gözükmüyordu bu harcama.


 
Tekelciye sorulabilir çekmiş mi çekmemiş mi diye.

Yapı krediden borcun olmadığına dair yazılı evrak talep edilebilir.
  • Delay Fuze  (22.08.18 16:28:17) 
Ekstre tarihinde ekstre kesilir, ona göre ödeme yaparsınız.


  • atom karincanin torunu  (22.08.18 16:29:02) 
provizyonda olduğu için görünmemiş olabilir. 1-2 gün sonra yansır ekstreye.

haftaya bi ararsın ben kapattırmıştım da bi borcum harcım kaldı mı diye. söylerler. dert etme, borcun varsa onlar sana ulaşır zaten.
  • metrobus yoluna kacan angus  (22.08.18 16:33:25) 
Temassız işlemler hemen görünmeyebilir. Temsilci sana “bugün itibariyle” demek zorunda hatta o yüzden.

Ekstre kesildiğinde belli olur.
  • mutlusismankedi2015  (22.08.18 23:47:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.