Home office mobilya/tasarım önerisi

Evin bir odasını ofis olarak kullanacağım. Halihazırda baya da bir kitabımız var, bunlar için de ikeadan bir kutuphane yaptırayım diyorum ama nasıl bir tasarım yapsak çözemiyorum. Hangi duvara kitaplık gelse, masa nerde dursa vs.

Orano 15-20 metrekare. Uzun dikdörtgen. Kısa kenarın biri cam.

Haydi iç mimarlar.

kolon kiriş priz yerleri? kapı nerede, hangi tarafa açılıyor?
tek kişilik masa mı yoksa yeri geldiğinde birden fazla kişi kullanacak kadar büyük bir şey mi?
masa ve kitaplık dışında misafir ağırlama yeri olacak mı?
relax çalışma için lounge tarzı bir koltuk ya da ufak bir kanape olsun mu?
  • halanne  (22.08.18 12:15:49)
drive.google.com

Kolon kiriş yok.

Şimdilik tek kişilik bir masa. Belki sonra bir tane daha eklenir.

Cam önüne birer sandalye koymayı düşünüyorum aslında. :)

Misafir ağırlama olmayacak.
  • retiredcolonel  (22.08.18 17:30:11)
15x20 devasa bir ofis olur. ben uzun kenarların ikisini de boydan boya komple kitaplık yapardım. bir tarafın önüne de çalışma masasını ortalayarak yerleştirirdim. şunun gibi: www.google.com.hk

ya da bir tarafı kitaplık diğer tarafı alçak konsol yapar, masayı buranın önüne koyardım. arkadaki duvar ve konsol da mesleğinizle ya da hobilerinizle ilgili şeyler, hatta sizi çalışmaya motive edecek şeyler için bir sergileme alanı olurdu: encrypted-tbn0.gstatic.com

kısa kenara bir oturma köşesi yapardım. hem daha bir ofis havası versin hem de gerektiğinde yayıla yayıla okuma yapılabilsin diye deri koltuk koyardım.

cam önüne gelen kısma da güzel bir lounge koltuk ve aydınlatma koyardım: [houzz=www.houzz.com]

kitaplıkların altlarını üst raflara kıyasla biraz daha derin ve kapaklı yaptırın. hem görsel olarak daha zengin görünüyor hem de gereksiz şeyleri ya da çirkin gözükecek dosya vs tarzı şeyleri göz önünden kaldırmış oluyorsunuz. şunun gibi yani: surripui.net

kitaplıkların üstüne mutlaka aydınlatma takın, özellikle akşamları çok hoş oluyor: corktownseedco.com

ayrıca vaktiniz varsa hazır da boş bir odanız varken, kendiniz çizin ve kendiniz yapın. ölçü ve model çıkartın, kestirin birleştirin, bitti bile. kendi yaptığınız bir şeyin karşısında oturmak çok daha keyifli olacaktır. ve maliyeti de çok daha uygun olur. izmirdeyseniz yardımcı oluruz.
  • halanne  (24.08.18 17:19:25 ~ 17:20:54)
son derece kaliteli cevabınız içi çok teşekkürler. sağolun.

  • retiredcolonel  (30.08.18 03:01:52)