tavadan çıkmayan yağ lekesini nasıl çıkarabilirim

tavada tencerede üzerinde birikmiş ne yapsam fairy ve süngerle çıkaramadığım birikmiş yağ var. yıkıyorum mesela durulayınca elimde hala yapış yapış yağ hissediyorum dokunurken.
nasıl çıkarabilirim bunu?

kaynar suyun içine yağ sökücü ve cif atıp bekletebilirsiniz. ondan sonra da çıkmazsa asla çıkmaz. :D

  • gebere jackson  (21.08.18 16:52:31)
tavayı ocakta ısıtın. o yağ eriyecektir. sonra çeşmeyi full sıcağa açın. kızgın tavayı sıcak suyun altına sokun. cosss yapacak ve yağlar akıp gidecek.

  • mr.goodcat  (21.08.18 19:19:02)
Yukarıdakilerden sonra hala yağlı his devam ediyosa cifleyin. Beyaz krem cif geçiriyor o hissi.

  • megalomaniac  (21.08.18 19:31:28)
Yarısına kadar su doldurup içine bulaşık deterjanı, cif falan ekleyip bir süre kaynatın.

  • marjory  (22.08.18 04:31:02)
porçöz marka çamaşır suyu katkılı mutfak için yağ çözücü aldım ve sorunu hallettim. (üzerinde ocak fotou filan var ama arkasında tavalarda da olur yazıyordu)

sıcak su ile kaynatmak veya cif ne yazık ki işe yaramamamıştı.
  • lucky strike  (23.08.18 16:50:17)