Yav ben evlenebilecek miyim ?

Sevgili Gönül Dostlar;
30 yaşına merdiven dayamış bir arkadaşınızım.
Bu yaşıma kadar sevgili sayım bir elin parmaklarını geçmedi
Göbekli kilolu tinderda eşleşmeye alamayan bir tipim.
Öyle giyime filan hiç önem vermem rahatlık benim için her şeydir.
Asgari ücretin 3-4 katı maaş alan bir devlet amelesiyim.
Ağzımda hiç laf yapmaz.
Herhangi bir kızla tüm konuşacaklarımı ilk geceden konuşur sonra ağzımı açamam.
Öz güven sorunum yok diye düşünüyorum. Tiyatro ve sinema ile hobi olarak uğraşıyorum.

Tüm bunları beni biraz tanıyın diye yazdım.

Şimdi sorum şu

Ben böyle göbeğimi sallandıra sallandıra geziyorum ama bir gün evlenebilecek miyim ?
Beni bu şeklimle seven biri çıkar mı ?
Yoksa ben bişeyler mi yapmalıyım ?
Vakit elden gidiyor mu ?
Bir erkek olarak evde mi kalırım ?

spor yap. 30 yaşındaki düzenli işi olan erkeklerin alıcısı bitmez. ha alıcısı nasıl olur orasını bilemem

  • lata  (20.08.18 23:03:42)
zaten butun evlenenler baklava kaslı, zengin, yakışıklı, romantik ve komik

ne alakası var ya evleneceksin tabi
özgüvenin var işin var daha ne olsun
  • hopp  (20.08.18 23:08:29)
Yahu ortalık adam akıllı koca arayan kızlarla dolu.

Hoş özgüven sorunum yok diyorsun ama kaybetmissen bunları yazdığına göre biraz özgüven topla.

Bunu kadınlar açısından kötü anlamda söylemiyorum tabii k evlenmek isteyecekler.

Benim arkadaşım 130 kilo öyle akıllara zarar zengin bir adam da değil acayip güzel bir manken ile evli. Eşi 1.84 boyunda manken bildiğin yurtdışında sürekli defile deydi vs çocukları olana kadar. Göbekle pek alakası yok ama kendine bakmak farklı bir şey.
  • ihanet kac kisilik  (20.08.18 23:11:33)
Sadece spor yap, görüntünü genç tutmaya bak. Diğer her şeyin tam bence.

  • megalomaniac  (20.08.18 23:16:55)
kadınlar senin gibi enayi arıyor zaten.

  • gölgede aynı  (20.08.18 23:17:04)
Bir bok yapmadan asgari ücretin 3 4 kati aldigin için gotunu buyutmusun. Normal bakmamalari

  • dramadi  (20.08.18 23:28:46)
gölgede aynı +1

evlenmek senin avantajına olmayabilir yalnız.
  • Goldstein  (20.08.18 23:49:08)
Bu yazdıklarınla alakalı değil. Elbet bulursun. Bu biraz da çevrenle, çevrenin çevresiyle alakalı.

Ben de bu bahsettiğin çalışma ve ekonomik şartlardayken bulamamıyorum. Şimdi düşününce; benim çalıştığım ortamda pek kız yok zaten. Çevremde de böyle bir ortam yok. Ayrıca zaman geçirme sıkıntım olmadığı için çok ilgilenemiyorum. Her sene aldığım kombinem var. Balık tutuyorum. Dizimden sakatlanınca yüzme. Her sene bir hobi kurs. Ekimde tiyatro sezonu başlıyor. Arkadaşlarla arada bir araya gelme. Evdeyken kitap, dizi, playstation vs. derken zaman bitiyor. Çevrem bu konuda geniş bir seçenek havuzu olmayınca ben de zorlamıyorum demekki.

Velhasılı laf uzadı, iş çevrende bitiyor.

En sonunda anneme diyeceğim gibi duruyor.

EDİT: Yalnız kamu için yatılan denmiş ama herkes aynı olmayabilir. Ben de kadrolu kamudayım ama yan gelip yatan tarafta değilim. Bildiğin mühendislik hesapları, kurumun gönderdiği y.içi/dışı teknik kurslar, bir sürü teknik rapor ve toplantılar, az da olsa mesailer.
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (20.08.18 23:49:11 ~ 23:59:07)
@aceme
@ gölgede aynı

bende kamuda çalışıyorum ama olmuyor.
nerede bu kadınlar.
  • bana her yer cehennem  (20.08.18 23:51:35)
İnsanlar çeşit çeşit kilolu olmak x kişisi için bir problemken y kişisi için tercih sebebi olabilir. Yalnız senin de karşı cinste tercihin zayıf veya ideal olarak tabir edilen kilo aralığı içinde kalıyorsa kilo vermek bir nebze şansını arttırabilir zira insanlar genellikle fiziki olarak özdeşleşebildikleri kişiyle daha rahat iletişim ve bağ kurabiliyor.

Burada giyiminden fiziki görünümüne elli çeşit kriter üzerinden yüz farklı eleştiri yapılabilir. Temelde söyleyebileceğim şey şu. Nasıl biriyle evlenmek istiyorsan öyle biri olmaya gayret et. Ya da mevcut halinle barış.

Ben evlendiysem herkes evlenebilir ;)
  • nihayet  (20.08.18 23:53:42)
senin kismetin kapali, uzerinde nazar olabilir.

kursun doktur.

iyi birini bulunca evlenirsin.
  • Leonardo~Da~Vinci  (20.08.18 23:55:49)
Spor yap, yedigine dikkat et. Kişisel temizliğe dikkat.
Uyumlu giyin.
Böyle olduktan sonra sen bizzat bulamasan bile birilerinin taniştirdigi insanla olur.
  • damla sakızlı dondurma  (21.08.18 00:09:24 ~ 00:09:43)
Evde kalmazsin. cikar biri. Herkese cikiyor.

  • stavro  (21.08.18 00:14:23)
evlenirsin kesin de bok mu var evlenemkte kardesim. yarisindan cogu pisman.

  • hot potato  (21.08.18 00:15:44)
tabi ki evlenirsin, eğer niyetin buysa ve hayırlısını dilersen Allah'tan elbet bir gün olur, geç olsun, güç olmasın

  • balpolen  (21.08.18 00:38:38)
göbeği eritin, en azından sevişme olasılığınız artar.

  • gebere jackson  (21.08.18 00:50:09)
Bu durumda yapman gereken iki şey var,

1. Spora başla, sağlık ve biraz kilo vermek için.
2. Annene söyle sana kız bulsun, net.

Piyasaya çıkıp avlanamıyorsun anladığım kadarıyla, o zaman annene söyleyeceksin haber salacak 1 haftada 7 kızla görüşürsün.
  • dougsampson  (21.08.18 01:01:02)
Erkeğin güzeli çirkini olmaz derler.
Kallavi skicisi, paralısı ve ağzı laf yapanı vardır derler.
Bu bağlamda evde kalmazsın.
  • neosphere  (21.08.18 01:29:39)
tam kurban bayrami birinci gün sorusu. tam bir kurbanlik koyunsun (evlenilecek erkek). kurtlar seni gorse parcalayarak yer :))

saka bi yana bu yasa kadar konuskan biri olamadiysan bundan sonra da zor. kalbine gore birinin sana denk gelmesini bekleyeceksin. gelirse evlenirsin.

ama o gobek ve kiloyu derhal yok et.
  • tabudeviren  (21.08.18 06:56:46)
Sana 20'lerinde yüz vermeyen ve kucaktan kucaga gezen hatunlar 30'unu geçince olta atmaya başlarlar. Uyarsa evlenirsin.

  • twelfth  (21.08.18 10:08:29 ~ 12:55:05)
Ne acelen var ki? Bir bok mu var evlilikte? Hayatını yaşa. Güney Afrika'ya git Ümit Burnu'nu gör, Brezilya'ya git kültürleri tani, Japonya'ya git yemekleri dene. Paran var, yaşın genç, baban gibi yaşamak zorunda mısın? 40 yaşına gelince çok pişman olursun oturdum evlenmeyi bekledim dersin.

  • Traveller  (21.08.18 10:39:54)