[]

Film tavsiye vol.143

Başroldeki karakterin geçmişini arkasında bırakıp, artık tamamen bambaşka bir kişi olarak, bir rahip misali hayat yaşayarak geçmişindeki acılardan ve yanlışlardan kurtulmaya çalıştığı; ancak geçmişinin bir şekilde yakasını bırakmayıp tekrar karşısına çıktığı; dram öğeleri de içeren ve tercihen aksiyon türündeki film tavsiyelerinize talibim.

Ekleme: Genel olarak, yeminimi bozdum ulan temalı filmlerin azıcık dramlısı, hikayelisi.


 
Yok, equalizer'ı izledim. Ama nedense beğenmedim, bir sebepten ötürü bir oturmamışlık, bir yavanlık vardı.


  • skooma  (19.08.18 15:55:47) 
@fob, bir bakayım trailer'ına.

@retoriqe, bulamıyorum valla ondan. Henüz dediğim gibi bir şey bir türlü gelmedi :)
  • skooma  (19.08.18 15:59:53) 
herhalde istediğin türdeki filmlerden en bilineni unforgiven'dır.clint eastwood'lu olan.

edit: sadece ''deserve's got nothin' to do with it'' sahnesi bile efsanedir zaten.
  • syd barrett in kedisi  (19.08.18 16:17:01 ~ 16:20:51) 
@fob, Kill Bill serisinden bir film izlemiştim ama çok oldu artık, neredeyse hiçbir şey aklımda kalmamış. Kılıçlı kadın dışında tabii.. Ama o film, çok daha farklı bir konuya sahipti diye hatırlıyorum?

Mesela şu equalizer örneği konu olarak neredeyse tam istediğim bir film. Sadece ben o filmi beğenemedim nedense.

Edit: Dediğime birebir uymasa da The Crow var mesela. Tamamen acı çeken ve sadece kendisine ve sevgilisine yapılanın intikamını almak isteyen bir figür mesela.
  • skooma  (19.08.18 16:17:43 ~ 16:23:18) 
izlemissindir ama taken diyorum


  • legalize marijuana  (19.08.18 17:48:36) 
Daha değişik bir açıdan ele alayım: Adam's Apples. www.imdb.com


  • shangrilla  (19.08.18 18:05:17) 
paris texas kesinlikle, izle çok güzel filmdir.


  • blue rebel motorcycle club  (19.08.18 18:12:20) 
@legalize, taken izlemedim ama bakarım.

Herkese hemen cevap yazamadım çünkü özelden bir film tavsiyesi geldi ve onu izliyordum. Film: John Wick. Bu da nispeten çerezlik olup, iyi bir örnek olabilir.
  • skooma  (19.08.18 19:34:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.