ziraatten havale yaptım ama para pazartesi geçecek diyor?

dün akşam 6 gibi göndermiştim. şimdi internet şubesine göz atarken farkettim, para hesabımdan düşmüş ama hesap hareketlerimde işlem olarak görünmüyor. gönderdiğim hesap da ziraat bankasına ait. zaten iban yazınca ad soyad falan otomatik çıktı. dekont istedim, her şey normal görünüyor tek anlamını bilmediğim "valör:20/08/2018" şeklindeki ibare. ileri tarihli falan da seçmemiştim, neden böyle oldu acaba??

Cuma günü banka kapandıktan sonra havale yaptığınız, sonra da araya hafta sonu girdiği için olabilir mi acaba?

  • shangrilla  (19.08.18 03:25:04)
@shangrilla, hayır olamaz. o eft için geçerli ben havale yaptım.

  • nrmnm  (19.08.18 03:29:39)
Gece gece havale ile eft'yi karıştırmışım pardon. Sanırım parayı tutup Pazartesi'ye kadar işletmek istemişler.

  • shangrilla  (19.08.18 03:43:05)
Ziraatten ziraate gonderdiyseniz telefon edip sorun. Ziraatten baska bankaya gonderdiyseniz pazartesi olmasi normal.

  • ykyt  (19.08.18 09:43:47)
@ykyt, dediğim gibi aynı banka hesabına havale yaptım eft değil. telefondaki arkadaş ne hikmetse hesabımı görüntüleyemediğini, şubeye gitmem gerektiğini söyledi. şifaen de "para gitmiştir de sistemde öyle görünüyordur" gibi aşırı teknik bir bilgi verdi.

@shangrilla, bence de işletecekler ama benden izinsiz bunu nasıl yapabilirler onu anlamadım. para hemen geçsin diye esas kullandığım bankadan çekip ziraat atm'sinden yatırarak falan bir ton uğraştım zaten. yoksa eft'yi basar geçerdim.

vallahi bu ziraat eğitilmezdir.
  • nrmnm  (19.08.18 13:33:19 ~ 13:36:42)
Yani hesabini gorememesi cok anlamsiz bir cevap. Ben olsam yine arar, baska birine baglanir ve de israr ederdim. Yolda kaldim paraya ihtiyacim var. Yetkilinize sorun falan diyerek isi buyutseniz?

  • ykyt  (19.08.18 13:53:50)