Enpara kredi kartından Spotify ve Netflix'in fazla para çekmesi

spotify ve netflix'i bu ay ilk defa banka kartı yerine enpara kredi kartına bağladım. baktığımda
- netflix 15,99 yerine 16,06
- spotify 20,99 yerine 21,25 çekmiş.

dolardan dolayı zammı geldi dedim, baktım fiyatlar aynı. tek tek sitelerine girip faturalarına baktım, normal fiyatları çektikleri gözüküyor.

bu muhtemelen enparadan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. sebebini onlara yazdım dönüş bekliyorum. belki bilen vardır diye sizlerede sormak istedim ?

Niye enparadan kaynaklansın ki? Netflix ve Spotify’ın müşteri hizmetleriyle görüşmen gerekiyor.

  • mutlusismankedi2015  (18.08.18 20:26:29)
provizyondan düştükten sonra düzelir.

  • lamotta  (18.08.18 20:40:48)
benim de başıma steam'da aynı olay geldi 18 lira yerine 19.6 çekilmiş, vergi olayları mı anlayamadım.

  • gezegen olan pluton  (18.08.18 21:18:17)
haziran ayından itibaren yurtdışı elektronik servislere kdv geldi. belki onula alakalıdır.

  • delidir yakalayin  (18.08.18 21:29:24)
sebebini sonunda tespit ettim.

bazı yurtdışı servislerde netflix, spotify, appstore vs kredi kartı ile alışveriş yapınca tutar provizyonda bekliyor. provizyondan hesap hareketlerine işlenene kadar, orjinal tutarı hesaba işleneği gün bir daha kur çevrimi yapıp farkı size yansıtıyor.

bu kur farkını her kredi kartı yansıtmıyor. enpara ve internette gördüğüm üzere yapı kredi yapanlardan ikisi. bunun çözümü banka kartı kullanmak yada araştırıp bu kur farkını size yansıtmayan bir bankanın kredi kartıyla çalışmak.

ben tekrar banka kartına döndüm.

aynı sorunsalı yaşayan başka kişilerin yazıları/videoları:
- www.cahityolacan.com
- teknoseyir.com
- www.youtube.com
  • maden suyu  (25.09.18 20:52:35 ~ 11.10.18 20:15:23)