Klon sorusu

Sevgiliniz veya eşiniz öldü imkanınız olsa sevgili veya eşinizin genetik materyalini kullanarak klonlar mıydınız

Hayır. Bununla ilgili bi Black Mirror bölümü de var diye hatırlıyorum.

  • idonthaveatvset  (18.08.18 09:13:46)
Hayır.

  • sutlu nescafe  (18.08.18 09:28:43)
neden olmasın?

  • lata  (18.08.18 09:33:07)
Klonlama sonucu bebek olarak dunyaya gelecekse gereksiz. Oyle bi film de vardi.

Yaşı ayarlayabilecegimiz insan klonlama teknolojisine eristiysek bu sefer genomda ufak regulasyonlar da yapmak da elzem olacaktir, bu durumda da klonlanan kişi sevgili ile birebir ayni kişi olmamış olur. Yani sevgilinin genetik materyali kopyalanmis olur ama o kisi mevcut sevgili ile birebir ayni kişi olmayacaktir onun da isteğe ozel seks robotu ısmarlamaktan bi farki olmaz pek.

Dolayisiyla san juniperoda bir araya gelmek daha mantikli.
  • passive aggressive  (18.08.18 12:29:18)
Klonlasam bebek olmayacak mı? Öyle sapık gibi olacağına olmasın. Ayrıca tecrübe gibi insanı insan yapan en önemli kısımlar gitmiş olacak.

Bir de klonlarsam ve öldüğü yaşında karşıma çıkarsa, hafızayı adama download ediyorlar mı? Sıfırdan tanışacaksak daha beter; hem bana aşık olacağının garantisi yok, gidip başkasına aşık olsa iyice cinnet geçiririm, üstüne de en güzel anlarımız adamın kafasından gitmiş olacak.

Hem öldüğü yaşta geliyorsa hem bir şekilde hafızayı yedeklemişlerse, o zaman kaldığımız yerden devam edebiliyorsak, olur.
  • aychovsky  (18.08.18 20:36:18 ~ 20:37:37)