[]

.NET Yazılımcıları, ne kullanıyorsunuz laptop olarak?

Merhabalar

Lenovo 8gb ram'i olan bir laptop'um var ama artık Visual Studio'yu dahi çalıştırırken hiç performanslı çalışmıyor.

Geliştirme olarak ne kullanıyorsunuz peki siz? İlla mac alıp bootcamp ile windows mu kurulmalı sizce performanslı olsun diye?

Valla çok ihtiyacım var tavsiyelerinize.

 
bootcamp ile windows performanslı olmaz :( lenovo 8 gb ram'li modelden daha fazla detay ver kullandığın cihazla alakalı :)


  • Tears of Devil  (17.08.18 21:59:58) 
@Tears of Devil, özelliklerini resim olarak ekledim hocam.


Evet performans problemini ben de duymuştum özellikle şarj durumunu baya etkiliyormuş ama Visual Studio yeni versiyonlarıyla o kadar ram ihtiyacı gerektiriyor ki, artık 16 gb ram'i olanlar bile yetersiz kalıyor diye duydum.
  • winston insani  (17.08.18 22:06:55) 
abi şimdi u serisi 4. nesil i7 işlemciden bahsediyoruz. onun yerine m serisi 3. nesil bir i5 olsa daha performanslı çalışırdı. yazılımcıysan u serisi işlemci senin için "uzak dur" 'u ifade etmeli bu aklında bulunsun. performanssız, uzun pil ömrü için üretilen işlemciler onlar. m serisi veya hq ya yönel, yine 4. nesil olsun mesela. ram'i 16 tut yapıştır gitsin. hatta bence bir adet thinkpad al. t serisi, mümkünse t460 al. ram ve ssd takviyesiyle çok rahat 5 6 sene götürür. u serisi alma :(


  • Tears of Devil  (17.08.18 22:31:20) 
ssd yoksa onu ekle performansa baya bir etkisi oluyor,

ayrıca antivirüs ve windows defender a vs.net in kendisini ve kullandığı dosyların bulunduğu alanları real time protection dan hariç tutarsan ek bir performans kazanırsın bununla ilgili nette kaynaklar mevcut.
  • Sir Anthony Hopkins  (18.08.18 08:53:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.