Breaking bad -anlam veremediğim bir nokta- spoiler içerebilir

-spoiler içerir-

Bilindiği üzere metilamin kullanmadan meth üretilemiyo, bunun içinde 5. sezonda walt ve ekibi treni soyarak yüklü miktarda metilamin çalıyolar.
ancak kafamda bir soru işareti var, jesse pinkman meksikaya cartele meth yapımını öğretmek için gittiğinde(gus ve mike ile birlikte) orda meth laboratuvarında çalışan adamlar metilamini kendileri ürettiklerini söylüyor ve hatta jesse'ye daha bunu bile bilmiyosun diye dalga geçmişlerdi.

sorum şu; her şeyi çok iyi bilen ve müthiş bir kimyacı olan walt neden metilamini kendi yapmıyor da bunun için bir tren soyuyor? kendisinden daha çaylak adamlar meksikada bu şeyi kendileri üretebiliyorken walt niye yapmıyor? burda bir mantık hatası var diyebilir miyiz?
ilk izlediğimde dikkat etmemiştim ancak 2. sefer bitirmek üzereyim dikkatimi yeni çekti.

breakingbad.wikia.com

kalite farkıdır elde edilen üründe. bir şeyi düzgün yapabilseler zaten bizimkilere ihtiyaçları olmazdı meksikalıların.
  • hasmetizm 2046  (17.08.18 17:32:55)
Metilamin kontrollü bir madde, bunu üretmek için de kontrollü 5 madde lazım olsa işlerin daha da zorlaşır.

Ayrıca walt, gus'ın yanına geçmeden önce bir labı yoktu, arabada, evin bodrumunda, üretiyordu.

Meksikadakilerin ise tesisleri de büyük, üretim kapasiteleri de fazla olduğu için direkt elde etmek yerine kendilerinin imal etmeleri normal.

Koca dizide bir sürü saçmalık arasından bunu mu buldun yo lskdfjhgsdfg
  • kimlanbu  (17.08.18 17:56:38 ~ 18.08.18 10:42:15)
hasmetizm 2046 + 1

Meksikalılarınki %96 püriteydi sanırım, Walt'ınki %98 o yüzden.
  • heritage  (17.08.18 22:51:39)