Patronunuzun kardeşi evleniyor, düğüne gider misiniz? Peki takı?

Küçük bir ofiste çalışıyorsunuz. Patronunuz kardeşi evleniyor. Kardeşi 1 kere gördünüz. Düğüne çağırıyor haliyle patronunuz. Gider misiniz?

Ben gidiyorum. mehe. Peki takı işi nasıl olmalı? çeyrek malum..

Gidilir. Yakınlık durumuna göre, ne zamandır çalıştığına göre değişir takı işi.

Çeyrek takma durumun yoksa 100 200 ne bulursan tak.
  • arockm  (16.08.18 14:55:35)
düğün yemekliyse 100 tl takılabilir. sıradan bir düğünse takı istemez.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (16.08.18 14:57:46)
Öncelikle gitmem.

Gittiysem çeyrek altın takarım.
Bana göre bir düğüne gidiliyorsa en azından bir çeyrek takılır, takılamıyorsa gidilmez.

1 kere gördüğüm patron kardeşine de çeyrek takmak saçma olacağından ilk cümlemi yineliyorum.
  • mutekebbir  (16.08.18 15:02:12)
gitmem.

  • Leonardo~Da~Vinci  (16.08.18 15:04:30)
patronunun çocuğu olsa gidilebilir ama bir kere görülen kardeşin düğüne gidilmez, gerek yok. formaliteden çağırmıştır.

  • elorelia  (16.08.18 15:05:33)
gitmem
gidersem de takmam.

  • teritori  (16.08.18 15:07:28)
gitmem

  • aquarium  (16.08.18 15:18:14)
işyeri ile ilgili düğünlerde genelde çalışanlar para toplayıp ortak bir şey alıyor. paranızı birleştirin ne gelirse ondan alın. burası küçük bir ofisse herkes 100 lira ateşlese cumhuriyet altını alabilirsiniz mesela? tek başına çeyrek çok fazla oluyor. sadece birinci derece yakınlara çeyrek takarım.

çağrı nasıl yapılıyor o da önemli... mutlaka gelin, gelmezseniz hatırım kalır gibi şeyler söylüyor mu, yoksa katılsanız iyi olur gibi mi söylüyor? sizi katılmaya zorluyorsa gidin. ortak hediye alamıyorsanız 100-200 lira takın. çeyreğe gerek yok. bir daha hiç görmeyeceğiniz bir kişinin düğünü. gün gelir o patron sizi gözünüzün yaşına bakmadan kapının önüne koyar.
  • tabudeviren  (16.08.18 15:22:09 ~ 15:25:10)
Yakınlık durumuna göre giderim. Çeyrek çok fazla gelirse mali duruma göre ya gram alırdım ya da 100 TL verirdim. Zaten sepetin içinde olduğu için artık ortaya asılmıyor pek.

  • aychovsky  (16.08.18 15:38:23)
tabudeviren +1. hepiniz toplanıp alabilirsiniz. umarıma aranızda yalaka yoktur "ben illa tek alıp yaranmaya çalışacağım" diyen :)

  • c1b2k3  (16.08.18 16:02:49)
Toplanıp hediye alın +1

Patron da değişikmiş, düğüne çağırması enteresan.
  • SiyamkedisiZorro  (16.08.18 16:11:42)
gitmem.

gitmek gerekse bile takiyi giden diger is arkadaslariyla paylasirim. 3 kisi bir ceyrek gibi.
  • hot potato  (16.08.18 16:27:40)
patronumla bir nebze yakın bir ilişkim yoksa gitmem. gidersem de çeyrek makul.

  • muslugubozukhayrat  (16.08.18 16:34:46)
keseye 50 lira atarım.

  • piremses  (16.08.18 16:42:10)
Gitmem. Patronla çok yakın ilişkim varsa gider yarım gram takarım

  • mutlusismankedi2015  (16.08.18 19:09:39)
Basima geldi gittim. Cok sevindi patronum. 50 lira taktım. Yemekler de güzeldi. Kafa dengi biriyle tanistim orda, halen görüşürüz.

  • intern in the house  (16.08.18 20:52:31)
aynen ben de yukaridakini diycektim. patron zenginse belki dugunde zengin adam/kadin bulabilirsiniz.

  • hot potato  (16.08.18 20:54:16)