Kediler su ihtiyacı

Bu sokak kedileri su koyan bir kişi olmuyorsa yazın günleri su ihtiyacını nasıl karşılıyor? Susuz kalabilme süreleri yaklaşık ne kadar? Ben marketten kullan at tabaklar alıp elimden geldiğince su ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorum ama içindeki su içildikten veya yavaş yavaş buharlaştığından tabaklar ya rüzgardan uçup gidiyor ya da çöpçüler çöpe atıyor. Canım sıkkın fena kafaya taktım yazın başından beri. Durum çok mu vahim cidden yoksa yemek olmasa da suyu bulabildikleri bir yer var mı? Genel olarak soruyorum.

Yok tabii ki. Geçen gördüm araba yıkamacıda deterjanlı suları içiyordu susuzluktan. Pis, çamurlu vs ne buluyorlarsa içiyorlar mecbur. Susuz kalmış kedinin tüyleri kirli ve dağınık görünür, yalanarak temizleyemiyor çünkü. Öyle bir kedi görürseniz acilen su verin.

Tabakta olmaz, 5 litrelik su şişesini kesip su kabı yapın, hem daha fazla su alır, köpekler de içiyor. Bittikçe yenileyin.
Herkes mahallesinde, etrafında bunu yapsa susuz hayvan kalmaz.
  • peggy  (16.08.18 11:25:35 ~ 11:26:01)