Windows 10 stickerında ürün anahtarım yok

Arkadaşlar merhaba.

Elimde Asus X555Y modeli bir laptop var. Win10 ile fecaat durumda. Ben buna Ubuntu yükleyeceğim. Muhtemelen recovery bölümünü falan da sileceğim. Tekrar win10'a dönmek istediğimde Microsoft'tan iso dosyasını indirir, kurar ve ürün anahtarımı girerim diye düşünüyordum ama cihazda OEM Win 10 olmasına ve stickerının da cihazın altında olmasına rağmen ürün anahtarı yazmıyor.

Böyle bir durum yaşarsam nasıl kurtulurum?

donanım olarak otomatik tanıyor şu an üstünde olan aynı versiyon win10 kurduğunda aktivasyon otomatik olacak. üst versiyon kurarsan ürün anahtarı lazım olur.

  • Sir Anthony Hopkins  (16.08.18 10:55:49)
pilin altına baktınız mı?

  • inheritance  (16.08.18 11:12:37)
hocam

su anki versiyona bak home mu pro mu diye
yeni kuracagin zaman onu sec otomatik aktif edyiro.

al bi ssd
kur windows 10
  • kingcyrax  (16.08.18 11:47:55)
Windows etkinleştirmezse telefonla microsoft'u arayıp sorunu çözebilirsiniz.

Aynı durum geçenlerde başıma geldi, bu şekilde hallettim.
  • teknikekip  (16.08.18 12:50:39)