Şunlar olursa dolar kaç olur sizce?

*Pastorun salınması.

*Katar'ın 15 milyar ateşlemesi.

*Faiz artırımı.

Bunlar oldu zaten, bi rahip bırakılmadı o da bırakılır yakında.

  • angelus  (15.08.18 19:38:23)
1.86

  • bellbane  (15.08.18 19:38:36)
katar 15 milyar ateşlicem demiş sadece. reelde bir şey yok.

faiz artırımı oldu mu ya
  • lenin benim amcam olur  (15.08.18 19:39:18)
gösterge faizi yükseldi: www.bloomberght.com . Sorunun cevabını bilmiyorum, ama ekonomik problemlerin sadece siyasi otoriterleşme ve abd ile ilgili sorunlardan kaynaklanmadığı açık.

  • protector  (15.08.18 19:51:37 ~ 19:52:22)
Umarım dolar dünyadan silinir ve sorunun cevabı 0 olur.

  • binder dandet  (15.08.18 19:55:02)
4,5- 5 lira arasi gider gelir.

  • Leonardo~Da~Vinci  (15.08.18 20:10:59)
Özet: Bunlar belki biraz frenleyebilir, fakat gidişatı tam tersine çevirmez diye düşünüyorum. Şu noktada hâlâ aynı yolun yolcusuyuz. Önceki olaylar yükselterek dalgalandırdı, şu olaylar düşürerek tersine dalgalandırıyor.

Oysa ekonomik göstergeler hâlâ muhteşem değil. O yüzden kısa vadede düşüş biraz daha sürer, fakat radikal bir üretim ve tasarruf ekonomisine dönüşmezsek(ki şu noktada imkânsız görünüyor) bir süre sonra ekonomi eski kötü seyrine döner. Zaten mazota 58 kuruş zam gelmişti. Bir çok mala da hali hazırda (ama az ama çok) zamlar geldi.

Faizlerin daha da artmasını(çünkü piyasada enflasyon 30'un üzerinde hissediliyor ve faiz sadece %28) dolayısıyla enflasyonun da biraz frenlenmesini sağlamaları şart ki orta vadede 5'lerde seyredebilsin.

Şu noktada hükümet anca iç talebi düşürücü taksit sınırlandırmaları vs. getirdi ki bu da daha önce gazladıkları ekonomide vites düşürmek demek. Talep düşürücü önlemleri artırıp, tüketim gazına basmaya devam ederlerse motoru da boğarlar.

Umarım yazdıklarım karışık gelmemiştir.
  • idexo  (15.08.18 20:34:51)
Yarin 5,5 test edilecek,kirilirsa eski yerine gelir.cuma aksam uzun tatil basliyor denebilir faize yonelen cok olacak.5 in altina gelme ihtimali yuksek.kisaca dalgalanmada gaza gelip 7 ye yakin alim yapan arkadaslara gecmis olsun gibi.birde dolar 10 tl olacak diyenler vardi,umarim kendileride inanip alim yapmamislardir.

  • duptıs  (15.08.18 20:40:47)
uzun vadede değil de günü kurtaracak şeyler bunlar.

  • gezegen olan pluton  (15.08.18 20:51:28)
Beş on.

  • [GODDARD]  (15.08.18 23:00:17)
4.5

  • imelih  (16.08.18 00:12:38)