Hollanda D tipi vize, ilk giriş ülkesi

Herkese merhaba,

Bugün pasaportum elime geçti, oturum iznim var, çok girişli D tipi vizem var vs. her şey tamam. Sorun şu. Amsterdam biletleri çok pahalı, aktarma yapacağım orası kesinleşti. Fakat aktarma bile pahalı, bu yüzden Berlin'e uğrayıp (transit değil) birkaç gün kalmayı ve oradan Hollanda'ya geçmeyi düşündüm.

Bu fikir sabah geldiği için aklıma da, tutup konsoloslukta sordum pasaportumu verirlerken. Önce kadın dedi ki, eğer aktarma yapacaksanız sıkıntı olmaz. Sonra dedim birkaç gün kalmayı düşünüyorum başka bi schengen ülkesinde, sorun olur mu? Konsoloslukta çalışan kişi hmm kem küm etti, kesin bir şey söylemedi. Bunun garantisini ben veremem, sonuçta bu vize geçici bi vize falan dedi. İnternette ilk giriş ülkesi yazıyorum pek bişi bulamadım, genelde schengen ile ilgili. Direkt böyle bir riski alan bunu deneyimleyen var mıdır?

Teşekkür ederim şimdiden.

Oturum vizesi ise ve eger gittiginizde hocmen ofisine gidip kaydinizi yaptiracaksaniz ilk hollandaya girmeniz gerekebilir. Cunku giris damganiza bakiyorlar. En azinsan baska bir shengen ulkesi icin bana oyle olmustu

  • 65 derece  (15.08.18 18:31:08)
Hocmen diil gocmen olacakti

  • 65 derece  (15.08.18 18:31:27)
Evet. Su an hatirladim ben de, belcikada 3 gun icinde gocmen ofise gitmem gerekmisti. Konsoloslukta bunu soylememeleri, hatirlatmamalari peki? Tesekkurler!

  • mrsmoon  (15.08.18 19:01:01)
oyle bir yukumlulukleri yok ki.

  • hot potato  (15.08.18 19:12:49)
ind.nl'i arayip yada mail atip onlara sorabilirsin en iyi onlar bilirler.

  • crucio  (15.08.18 19:13:11)